• Siergiej Ławrow
  Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow ocenił w piątek, że domniemany atak chemiczny na szpital w syryjskiej Dumie był "spektaklem", w którym udział brały służby specjalne "pewnego rusofobicznego państwa".
 • Władimir Putin
  Prezydent Władimir Putin w trakcie dorocznej telekonferencji z obywatelami przekonywał, że gospodarce Rosji w małym stopniu zaszkodziły sankcje; zapewniał, że są sfery, gdzie Moskwa może współpracować z USA i że zależy jej na normalizacji stosunków.
 • Biały Dom
  Prezydent USA Donald Trump przeprowadzi we wtorek rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem - poinformował w poniedziałek Biały Dom. Rozmowa ma dotyczyć m. in. wojny domowej w Syrii.
 • Angela Merkel i Władimir Putin
  Decyzja kanclerz Angeli Merkel, by 2 maja spotkać się w Moskwie z Władimirem Putinem, oznacza zwrot w jej polityce wobec Rosji - pisze w sobotę "Der Spiegel". Do niedawna Merkel uważała, że warunkiem wizyty w Moskwie muszą być postępy na Ukrainie i w Syrii.
 • Atak na Syrię
  Prezydent Rosji Władimir Putin uważa atak rakietowy USA na syryjską bazę za "agresję wobec suwerennego państwa i naruszenie norm prawa międzynarodowego" - oświadczył w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Ocenił, że atak zaszkodzi stosunkom Rosji i USA.
 • Ruiny Palmiry
  Władze Rosji ogłosiły w czwartek, że syryjskie siły rządowe przy wsparciu lotnictwa rosyjskiego zakończyły operację odbicia z rąk Państwa Islamskiego (IS) Palmiry w środkowej Syrii. O przejęciu Palmiry poinformował prezydenta Władmira Putina minister obrony Rosji Siergiej Szojgu - podał prezydencki rzecznik Dmitrij Pieskow.
 • Władimir Putin
  Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował o podpisaniu porozumienia w sprawie rozejmu w całej Syrii między siłami reżimu prezydenta Baszara el-Asada a oddziałami zbrojnej opozycji. Turcja i Rosja będą gwarantami jego przestrzegania.
 • Ratownicy na miejscu katastrofy
  Minister transportu Rosji Maksim Sokołow powiedział w niedzielę, że wszystkie możliwe przyczyny katastrofy rosyjskiego Tu-154, włącznie z atakiem terrorystycznym, są brane pod uwagę. Samolot spadł wcześnie rano do Morza Czarnego niedaleko Soczi.
 • Władimir Putin
  Nie ma lepszej wykładni kremlinologii niż dialog byłego polskiego dyplomaty Witolda Jurasza z byłym doradcą Władimira Putina – Glebem Pawłowskim. „Jaki właściwie jest Putin? Jak go rozumieć?” – pyta Polak. Rosjanin odpowiada: „A co cię to obchodzi? Obserwuj politykę...”. W rzeczy samej, wielopoziomowe teorie w przypadku rosyjskiego prezydenta nie mają sensu. Co innego fakty. Z nich wyłania się obraz Rosji, która już miała bankrutować. Już miała popaść w niebyt. Tymczasem wyrasta na beneficjenta globalnego chaosu.
 • Aleppo
  Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan oskarżył  syryjskie siły rządowe o złamanie porozumienia w sprawie rozejmu w Aleppo. Oświadczył, że Ankara w dalszym ciągu pracuje nad utworzeniem korytarza w celu ewakuacji ludzi z tego syryjskiego miasta.