• Kobieta w ciąży pije wodę
  Odpowiednie nawodnienie w czasie ciąży i karmienia jest kluczowe zarówno dla zdrowia matki, jak i rozwoju dziecka. Jak wynika z najnowszych badań, wiedza kobiet w ciąży i matek karmiących piersią na temat nawodnienia jest niepokojąco niska. Ponad 60% kobiet nie jest świadomych tego, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie w tym szczególnym okresie. Aż połowa z nich popełnia prosty błąd – wypija za mało wody. Ponieważ świadomość dotycząca nawodnienia wśród kobiet ciężarnych i karmiących jest wciąż niska, potrzebne jest prowadzenie szerokiej edukacji w tym zakresie.
 • Sejm
  Posłowie uchwalili nowe Prawo wodne. Rząd zapewnia, że przepisy nie spowodują wzrostu kosztów za pobór wody dla przeciętnego Kowalskiego. Zdaniem opozycji za wodę zapłacą więcej wszyscy: rolnicy, przemysł i mieszkańcy.
 • woda z kranu
  Po wprowadzeniu ustawowego regulatora cen wody niektóre samorządy będą zmuszone do obniżenia cen i woda dla mieszkańców stanieje - mówił we wtorek minister Henryk Kowalczyk. Zaznaczył, że drożej zapłacą tylko gospodarstwa wielkotowarowe.
 • Dzbanki z wodą z owocami
  Dobra alternatywa dla zwykłej wody w upalne dni. Sporządzona samodzielnie może być dodatkowo bardzo zdrowa. Dietetyk Aneta Łańcuchowska-Jeziorowska radzi, jak wykorzystać letnie owoce do sporządzenia wody smakowej.
 • mazury jezioro pomost łódka
  Czyste jeziora w Polsce? Jakość wody doskonała? Tak, to możliwe. Komisja Europejska przyjrzała się polskim kąpieliskom – w niektórych z nich jakość wody określiła właśnie jako "doskonałą".
 • mazury jezioro pomost łódka
  Czyste jeziora w Polsce? Jakość wody doskonała? Tak, to możliwe. Komisja Europejska przyjrzała się polskim kąpieliskom – w niektórych z nich jakość wody określiła właśnie jako "doskonałą".
 • Politycy PO w Sejmie
  PO skrytykowała w piątek rządowy projekt Prawa wodnego. Od prezesa, po dyrektorów zlewni, wszyscy będą powoływani - bez konkursów, bez znajomości rzeczy; Prawo wodne to kolejna ustawa, która dopuści rzesze "Misiewiczów", "PiSiewiczów", "Sadurskich", "córek leśnika" - uważają posłowie Platformy.
 • Woda z cytryną
  Picie wody jest ważne i należy o tym pamiętać nie tylko w upalne dni. - Bez wody organizm sobie nie radzi i daje czasami sygnały, że tej wody jest za mało. Stąd na przykład częste bóle głowy. Często nieświadomi tego, że jest to kwestia odwodnienia organizmu, pędzimy po leki i medykamenty, bo lubimy pójść na łatwiznę, a tu wystarczy prawidłowe nawadnianie - powiedziała dietetyk Ewa Sypnik-Pogorzelska.
 • Woda
  To temat ważny nie tylko w czasie upałów. Od tego, jak nawodniamy organizm zależy zdrowie przez cały rok. Odpowiednia ilość wody każdego dnia gwarantuje również dobre samopoczucie i urodę.
 • Bałtyk
  W Międzyzdrojach trwają poszukiwania młodego mężczyzny, który nie wypłynął z Bałtyku. Wcześniej kąpał się z kolegami.