• Tu odbędzie się mundial 2018 - Stadion Spartaka Moskwa
  Nawet 12 miliardów dolarów - tyle Rosja ma wydać na piłkarskie mistrzostwa świata w 2018 roku. Organizatorzy zapewniają, że stadiony będą gotowe rok przed mundialem. Jednak na zdjęciach widać, że wciąż jest wiele do zrobienia, a praca okazują się droższe niż zakładano.
 • Feliks Dzierżyński
  Feliks Dzierżyński, twórca czerwonego terroru i szef CzK wraca w Rosji do łask. Jednej z dywizji MSW przywrócono "na wniosek weteranów" imię "Krwawego Feliksa".
 • Józef Stalin ogłasza stan wojny z Niemcami. "Komsomolskaja Prawda" z 24 czerwca 1941 roku
  Rosjanie w referendum zdecydują, czy na mapie ich kraju znowu pojawi się Stalingrad. Nie chodzi oczywiście o nowe miasto, ale o przywrócenie historycznej nazwy dzisiejszemu Wołgogradowi. 
 • Rosyjscy policjanci
  Wołgograd na południu Rosji sparaliżowała seria zamachów terrorystycznych. W mieście doszło do eksplozji dwóch bomb w ciągu ostatnich dwóch dni. Eksperci wątpią w zdolność rosyjskich służb specjalnych do zapewnienia bezpieczeństwa gościom igrzysk olimpijskich w Soczi. Wczoraj polska ambasada w Moskwie zaleciła Polakom planującym pobyt lub przebywającym w Rosji zachowanie szczególnej ostrożności. Zwłaszcza w miejscach publicznych i środkach transportu.
 • Radiowóz policji w Wołgogradzie
  Lekarze w Wołgogradzie walczą o życie czteromiesięcznej dziewczynki rannej we wczorajszym zamachu terrorystycznym w trolejbusie. Dziecko znajduje się w ciężkim stanie. W trakcie dwóch wybuchów w Wołgogradzie - na dworcu kolejowym i w trolejbusie - zginęło w sumie 31 osób, a 104 zostały ranne.
 • Stany Zjednoczone chcą ściślejszej współpracy z rosyjskimi służbami. Deklaracja Waszyngtonu padła po dwóch zamachach bombowych przeprowadzonych w Rosji. Ma też związek ze zbliżającymi się zimowymi igrzyskami olimpijskimi, które mają odbyć się w Soczi.
 • Wołgograd
  Rosyjska policja rozpędziła manifestację w Wołgogradzie, której uczestnicy żądali dymisji władz miasta i regionu po zamachach terrorystycznych w mieście. Około 50 uczestników manifestacji zatrzymano. Szybko jednak zostali wypuszczeni na wolność.
 • Wołgograd
  Po zamachach na południu Rosji, polska ambasada w Moskwie apeluje do Polaków w tym państwie o ostrożność. Placówka "zaleca obywatelom polskim planującym pobyt lub aktualnie przebywającym w Rosji zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w miejscach publicznych i środkach transportu".
 • Wybuch w Wołgogradzie
  Rosjanie znają już nazwisko pierwszego podejrzanego w sprawie zamachu na wołgogradzki dworzec. To mężczyzna, który zaledwie rok temu przyjął islam.
 • Wołgograd
  Drugi w ciąg doby zamach terrorystyczny w Wołgogradzie w Rosji. Tym razem bomba wybuchła w trolejbusie. Zginęło 14 osób, a około 30 zostało rannych. Komitet Śledczy Rosji poinformował, że ataku dokonał terrorysta samobójca.