• Andrzej Duda
  Prezydent Andrzej Duda odwiedzi USA w maju i wrześniu, będzie uczestniczył w sesjach ONZ, w maju planuje spotkać się z Polonią; nie mogę powiedzieć, czy dojdzie do spotkania na najwyższym szczeblu - mówił w piątek prezydencki minister Wojciech Kolarski.
 • Fiat tipo
  Od stycznia do końca września 2017 roku zarejestrowano na Wisłą 355 524 samochodów osobowych. A Polacy ponownie zmienili zdanie jeśli chodzi o auto na potrzeby gospodarstw domowych.
 • Posłowie w Sejmie
  Gdyby wybory odbywały się we wrześniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 19 proc. poparcia, ugrupowanie Kukiz'15 - 8 proc., 6 proc. osiągnęłaby Nowoczesna, a 5 proc. PSL - wynika z najnowszego sondażu CBOS.
 • Wakacje nad polskim morzem
  Sopot jest najdroższą miejscowością wakacyjną w Polsce, taniej jest chociażby na Riwierze Tureckiej. A nad polskie morze najlepiej wybrać się we wrześniu, kiedy ceny spadają o 20-25 proc. Oto wnioski z raportu wyszukiwarki noclegów HomeToGo.
 • Pieniądze
  Wpłacając nasze oszczędności na lokatę bankową, oczekujemy wysokich zysków. W którym banku możemy na takie liczyć? Gdzie obecnie znaleźć wysokooprocentowane produkty finansowe? Sprawdź najnowszy ranking lokat terminowych przygotowany przez ekspertów TotalMoney.pl!
 • złoty złotówki pieniądze zwitek banknoty
  Główna konkluzja płynąca z wrześniowego rankingu jest jedna: na lokatach bez zmian. Jednak mimo rekordowo niskich stóp procentowych, można na nich nadal atrakcyjnie zarobić. Przedstawiamy najnowszą odsłonę rankingu lokat terminowych TotalMoney.pl.
 • 74 lata temu,1 września 1939 roku, niemiecki pancernik Schleswig-Holstein zaatakował polską placówkę na Westerplatte. Była to pierwsza bitwa II wojny światowej w Europie, a Westerplatte pierwszym miejscem gdzie przeciwstawiono się hitleryzmowi.
 • Wieczorynki w TVP Kultura
  Od 2 września kultowa Wieczorynka na stałe znika z TVP1 i będzie emitowana w TVP Kultura. Najmłodszych widzów stacja zaprasza na kultowe bajki od poniedziałku do piątku o godz. 19.30 .
 • Za nieco ponad 2 miesiące zakończy się program Rodzina na Swoim. TotalMoney.pl postanowił sprawdzić, na co mogą liczyć tzw. "single", chcący kupić swoje pierwsze mieszkanie - kawalerkę, a zakup ten sfinansować kredytem udzielonym na warunkach w pełni komercyjnych.
 • Wrzesień na drogach
  Podczas wakacji w 6887 wypadkach zginęły 643 osoby, czyli 10 osób dziennie. Rannych zostało kilkanaście razy więcej, bo 8813. Wrzesień na drogach jest - jak pokazują ubiegłoroczne statystyki - jeszcze bardziej niebezpieczny niż miesiące letnie.