• Władysław Frasyniuk
  Władysław Frasyniuk krytykuje Roberta Biedronia za to, że ten chce dopiero w lutym przedstawić szczegóły nowej inicjatywy politycznej. Jego też zdaniem, każdy polityk, który nie stworzy wspólnej listy w wyborach europejskich razem z Koalicją Obywatelską, będzie "takim samym szkodnikiem jak Ziobro, jak Kaczyński".
 • Robert Biedroń
  Niedawne doniesienia "Gazety Wyborczej" jednak się sprawdzą? Robert Biedroń nie będzie kandydował na drugą kadencję w Słupsku. W najbliższym czasie założy partię i wystartuje z pierwszego miejsca do Parlamentu Europejskiego z listy warszawskiej - pisze Wirtualna Polska.
 • Andrzej Duda
  Prezydent zawetował ordynację do europarlamentu. Zdaniem Andrzeja Dudy nowe prawo sprawi, że tylko dwie duże partie będą miały odpowiednią reprezentację w Parlamencie Europejskim.
 • Bronisław Komorowski
  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek były prezydent Bronisław Komorowski. - Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma - podkreślił.
 • Grzegorz Schetyna
  Szef PO Grzegorz Schetyna uważa, że prezydent Andrzej Duda zawetuje nowelizację, która wprowadza zmiany w ordynacji wyborczej do PE, a w całej sprawie mamy do czynienia z "klasyczną ustawką". Według niego, nowelizacja miała na celu "przestraszyć" opozycję, jak i partie współpracujące z PiS.
 • Frekwencja w wyborach europejskich
  W ciągu ostatnich dziesięciu lat tylko dwa razy zdarzyło się, by na wybory poszło więcej niż 50 procent uprawnionych. Zdecydowanie najłatwiej nam wybrać swojego kandydata na prezydenta, najmniej zaś obchodzą nas wybory europejskie. Oto, jak Polacy mobilizowali się do głosowania w wyborach w III Rzeczpospolitej. 
 • Janusz Korwin-Mikke
  Polityk z Polski chce rozbić Unię Europejską od środka, a aneksję Krymu przez Rosję uznaje za "zupełnie naturalną". Tak przedstawiany przez Rosyjskie media jest Janusz Korwin-Mikke. Prorosyjskie deklaracje budzą spore ich zainteresowanie.
 • Wygrana eurosceptyków wzmocni pozycję Rosji w Europie - ostrzega korespondent Radia Wolna Europa. Zdaniem Rikarda Jozwiaka, skrajne partie chwalą rosyjskiego prezydenta, a do tego na swą propagandową działalność będą dostawać pieniądze z europarlamentu.
 • Siedziba Parlamentu Europejskiego
  PO wygra eurowybory zdobywając 26 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Drugie miejsce zająłby PiS, który mógłby liczyć na pięć punktów proc. mniej.
 • Platforma Obywatelska chce przedwyborczych debat z każdym ugrupowaniem, które zarejestrowało komitety wyborcze. Szef kampanii PO twierdzi, że tylko w ten sposób mieszkańcy poszczególnych regionów będą mogli ocenić kompetencje kandydatów.