• Szczecin z lotu ptaka
  Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej podzieliły między sobą trzy mandaty europejskie w Zachodniopomorskiem i Lubuskiem. Tym samym region będzie miał o jednego europosła mniej niż w poprzedniej kadencji. Oto LISTA zwycięzców (tłustym drukiem) oraz wszystkich pokonanych. 
 • Spot Michała Boniego
  Kandydaci na europosłów zalewają sieć nowymi spotami wyborczymi. Proste, krótkie, niemal po kosztach - wideo, w których nie uświadczysz programu. Oto premiery ostatnich dni: Michał Boni wychodzi z krzaków, Karol Karski opowiada o żubrze, a Janusz Palikot i Ryszard Kalisz rozmawiają niczym brzuchomówcy. Zobacz!
 • Kamienica w Gdańsku
  Na Pomorzu do rozdania są trzy euromandaty. Pięć lat temu najwięcej głosów zebrał Janusz Lewandowski, późniejszy komisarz ds. budżetu - ponad 107 tys.
 • Lublin
  Zacięta walka będzie się toczyć na Lubelszczyźnie, gdzie do wzięcia są zaledwie dwa mandaty europoselskie. Pięć lat temu najlepszy wynik zanotował Mariusz Piotrowski, na którego zagłosowało niemal 85 tys. zł. W 2014 roku najbardziej spektakularnym kandydatem w tym okręgu jest Michał Kamiński, dawny spin doktor PiS, który otwiera listę Platformy Obywatelskiej.
 • Między 22 a 25 maja Europejczycy będą wybierali nowych europosłów. W Polsce głosowanie będzie mieć wymiar dodatkowy - będzie to pierwsze od dłuższego czasu starcie wyborcze w Polsce, które ma pokazać, ile prawdy jest w sondażach poparcia dla partii.