• Szczecin z lotu ptaka
  Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej podzieliły między sobą trzy mandaty europejskie w Zachodniopomorskiem i Lubuskiem. Tym samym region będzie miał o jednego europosła mniej niż w poprzedniej kadencji. Oto LISTA zwycięzców (tłustym drukiem) oraz wszystkich pokonanych. 
 • Dwa mandaty dla Platformy Obywatelskiej, jeden dla Prawa i Sprawiedliwości - takim wynikiem skończyły się wybory na Pomorzu. Dwóch eurodeputowanych z PO - Janusz Lewandowski i Jarosław Wałęsa - to weterani, zaś Anna Fotyga w tej roli zadebiutuje.
 • Spot Michała Boniego
  Kandydaci na europosłów zalewają sieć nowymi spotami wyborczymi. Proste, krótkie, niemal po kosztach - wideo, w których nie uświadczysz programu. Oto premiery ostatnich dni: Michał Boni wychodzi z krzaków, Karol Karski opowiada o żubrze, a Janusz Palikot i Ryszard Kalisz rozmawiają niczym brzuchomówcy. Zobacz!
 • Łódź
  Trzy mandaty są do rozdania w okręgu łódzkim. Wszystkich troje europosłów będzie ponownie walczyć o miejsce w brukselskich ławach. Pięć la temu najlepszy wynik osiągnął Jacek Saryusz-Wolski - 125 tys. głosów. Jak będzie w wyborach w 2014 roku?
 • Rynek w Rzeszowie
  Dwoje europosłów reprezentuje okręg podkarpacki w Parlamencie Europejskim. Tu najlepszym wynikiem sprzed pięciu lat może poszczycić się Tomasz Poręba, na którego zagłosowało ponad 85 tysięcy wyborców. Jak będzie w wyborach w 2014 roku?
 • Kraków, widok na Rynek Starego Miasta
  Okręg numer 10 obejmuje województwo małopolskie i świętokrzyskie. Tu mandat otrzyma siedmioro spośród kandydatów. Pięć lat temu rekordową liczbę głosów zgromadził wówczas jeszcze członek PiS, Zbigniew Ziobro - głosowało na niego niemal 336 tysięcy osób. Jak będzie w czasie wyborów europejskich w 2014 roku?
 • Katowice
  W okręgu numer 11 do rozdania jest sześć euromandatów. Pięć lat temu przytłaczające zwycięstwo odniósł tu Jerzy Buzek, który zebrał niemal 400 tysięcy głosów. W 2014 roku znów będzie jedynką listy PO, a zmierzy się m.in. z Markiem Migalskim, Tadeuszem Cymańskim i Kazimierzem Kutzem.
 • Wybory europejskie 2014 - programy partyjne
  Czy i kiedy powinniśmy wchodzić do strefy euro? Czy powinny powstać europejskie siły obronne? Czy powinny zostać nałożone ogólnoeuropejskie podatki? Jakie powinny być cele Polski jeśli chodzi o politykę ws. łupków? O te i inne kluczowe dla polskiej obecności w Unii Europejskiej sprawy "DGP" zapytał największe ugrupowania startujące w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Oto odpowiedzi:
 • Poznań
  Pięć miejsc w Parlamencie Europejskim czeka na europosłów wskazanych przez mieszkańców Wielkopolski. W czasie wyborów pięć lat temu najwięcej - niemal 130 tys. głosów - zdobył Filip Kaczmarek. Oto kandydaci, którzy powalczą o uznanie wyborców w 2014 roku.
 • Toruń
  Okręg obejmujący województwo kujawsko-pomorskie to trzy mandaty do podziału. Pięć lat temu najlepszy wynik - ponad 82 tysiące głosów - zebrał tu Tadeusz Zwiefka. W 2014 roku to tu starcie stoczy były wicepremier Jacek Rostowski, krytyczka literacka Kazimiera Szczuka, poseł Kosma Złotowski, Janusz Zemke i Eugeniusz Kłopotek.