• Emmanuel Macron
  Choć we Francji od prawa do lewa mnożą się nawoływania, by w drugiej turze wyborów prezydenckich głosować na centrystę Emmanuela Macrona przeciw Marine Le Pen, to nadmiar pewności siebie może mu zaszkodzić – ostrzegają we wtorek francuskie media.
 • Marine Le Pen
  Gdy o władzę w USA walczył Donald Trump, przewidywano epokę dyplomacji transakcyjnej w relacjach Waszyngton–Moskwa. W przypadku Marine Le Pen ten termin należy potraktować dosłownie. O ile w Ameryce Rosjanie dopiero szukali ludzi, którzy mogliby być partią Kremla, we Francji już ich mają. W USA postawiono na propagandę i kompromitowanie kandydatów, którzy nie byli perspektywiczni. We Francji po prostu dopieszcza się ideowców, którzy nie tylko pojadą na Donbas czy Krym, ale będą też szczerze wierzyć w cywilizacyjną misję Rosji na Wschodzie.
 • Marine Le Pen
  Szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen, ubiegająca się o urząd prezydenta Francji, w poniedziałek ostro zaatakowała centrystę Emmanuela Macrona, z którym 7 maja zmierzy się w drugiej turze wyborów. Zarzuciła mu "słabość" w obliczu terroryzmu islamskiego.
 • Emmanuel Macron z żoną
  Obrońcy liberalnej demokracji odetchnęli z ulgą po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji, którą wygrał centrysta Emmanuel Macron, dobrą wiadomością dla Europy będzie jego zwycięstwo w drugiej turze - pisze "New York Times".
 • Emmanuel Macron
  W programie wyborczym kandydata na prezydenta Francji Emmanuela Macrona są rzeczy korzystne i niepokojące z punktu widzenia polskiego interesu narodowego - ocenił doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz. Z kolei, jego zdaniem, wygrana Marine Le Pen oznaczałaby "obszar niepewności".
 • Rafał Woś
  Francuzi będą w niedzielę głosować w wyborach prezydenckich. To bardzo dobra okazja, by rozbić parę mitów na temat rzekomo socjalnego modelu realizowanej nad Sekwaną gospodarki.
 • Emmanuel Macron
  Na dwa dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich we Francji nadal prowadzą centrysta Emmanuel Macron i szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen - wynika z dwóch opublikowanych w piątek sondaży.
 • Debata prezydencka we Francji
  Na kilkadziesiąt godzin przed pierwszą turą francuskich wyborów prezydenckich w niedzielę, czwórka kandydatów ma szanse na przejście do drugiej tury. Różnice dzielące ich w sondażach mieszczą się w granicy błędu statystycznego.
 • Emmanuel Macron
  Kandydat na prezydenta Francji w nadchodzących wyborach, centrysta Emmanuel Macron oświadczył w poniedziałek, na wiecu wyborczym w Paryżu, że Francuzi "potrzebują Europy". "Dlatego zbudujemy ją jeszcze raz” - dodał, zapowiadając wzmocnienie sojuszu z Berlinem.
 • Marine Le Pen
  "To prawie koniec Unii Europejskiej" - oceniła w wywiadzie dla telewizji BBC kandydatka Frontu Narodowego na prezydenta Francji Marine Le Pen. Przekonywała, by zamiast czekać na upadek UE, trzeba przekształcić ją w "Europę narodów", szanując wybory obywateli. Uznała też, że Ukraina leży w rosyjskiej strefie wpływów