• Banknoty stuzłotowe
  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali czterech mężczyzn, którzy próbowali wyłudzić 1,5 mln zł z konta bankowego jednego z najbogatszych Polaków - dowiedziała się w poniedziałek PAP w CBŚP.
 • Stuzłotowe banknoty
  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ostrzega przed oszustami. Chodzi o strony internetowe, które publikują fałszywe formularze dla osób ubiegających się o przyznanie świadczenia. Żądają przy tym zapłaty.
 • Aresztowany mężczyzna zakuty w kajdanki
  Oszuści są bardzo sprytni. Potrafią uśpić czujność osoby, do której się zwracają i przekonać do dobrowolnego oddania wszystkich oszczędności. Ich ofiarami najczęściej padają osoby starsze, dlatego policja nazywa ten sposób wyłudzeń "metodą na wnuczka". Jak się uchronić przed działającymi w ten sposób złodziejami?
 • Policja ostrzega - oszuści mają nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy od łatwowiernych osób. Tym razem złodzieje nie działają na tak zwanego wnuczka czy inkasenta, a na... papieża Jana Pawła II.
 • Udaremniono próbę wyłudzenia 250 mln funtów brytyjskich
  W Poznaniu udaremniono próbę wyłudzenia 250 mln funtów brytyjskich z jednego z poznańskich banków - poinformował w piątek PAP Zbigniew Paszkiewicz z biura prasowego wielkopolskiej policji.