• "Wymyk" wygrał festiwal filmowy RIFF w Rzymie
  "Wymyk" Grega Zglińskiego pokonał 120 produkcji z 40 krajów i wygrał festiwal filmowy RIFF w Rzymie.
 • "W ciemności" – polski kandydat do Oscara
  Francuskie Cezary, czeskie Lwy, hiszpańskie Goya, Europejskie Nagrody Filmowe, amerykańskie Oscary, a w Polsce - filmowe Orły. Zbliża się otwarcie 14. edycji Orłów, nagród przyznawanych przez Polską Akademię Filmową. Do Orłów 2012 może kandydować 41 filmów.
 • Wymyk
  Obsypany nagrodami "Wymyk" Grega Zglińskiego (trzy w Gdyni, dwie na Warszawskim Festiwalu Filmowym) to historia rywalizujących ze sobą braci (znakomici w swych rolach: Łukasz Simlat i Robert Więckiewicz). Jak pisze recenzent "Dziennika" Łukasz Maciejewski: "Ten znakomicie zrealizowany film zostaje w głowie długo po projekcji, nie pozwala o sobie zapomnieć, wywołuje sprzeczne myśli." Już w kinach.
 • Robert Więckiewicz w filmie "Wymyk"
  Film Grega Zglinskiego to kino pełne: opowiedziane z żelazną logiką, ale pozostawiające duże pole do interpretacji.
 • Robert Więckiewicz: Widzowie są od tego, żeby oceniać
  – "Wymyk" to rodzaj kina, które zmusza do myślenia i to nie tylko w trakcie projekcji. Temu filmowi trzeba poświęcić czas – mówi Robert Więckiewicz, odtwórca głównej roli w filmie Grega Zglinskiego.
 • Katarzyna Maciąg
  Do tej pory "Wymyk" Grega Zglińskiego oglądali jedynie widzowie festiwali filmowych. 18 listopada dramat ze znakomitymi rolami Roberta Więckiewicza i Łukasza Simlata wejdzie wreszcie na ekrany polskich kin. W Warszawie odbyła się wczoraj (wtorek, 8 listopada) jego uroczysta premiera. Oto, jak było...
 • Robert Więckiewicz i Łukasz Simlat
  Bohaterami dramatu Grega Zglińskiego są bracia Alfred (Łukasz Simlat) i Jerzy (Robert Więckiewicz). W trakcie podróży kolejką podmiejską, młodszy z nich staje w obronie atakowanej przez chuliganów dziewczyny. Dzieło zdobyło trzy nagrody podczas 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (nagroda za scenariusz, za debiut reżyserski, za drugoplanową rolę kobiecą). Obraz został także uhonorowany dwiema nagrodami na 27. Warszawskim Festiwalu Filmowym (dla najlepszego aktora, nagroda jury ekumenicznego). Do kin "Wymyk" trafi 18 listopada.
 • Robert Więckiewicz w filmie "Wymyk"
  Już w listopadzie do kin wejdzie nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych film "Wymyk" Grega Zglinskiego. W głównych rolach zobaczymy Roberta Więckiewicza i Łukasza Simlata.
 • Robert Więckiewicz
  Drugiego dnia 27. Warszawskiego Festiwalu Filmowego jednym z prezentowanych filmów był "Wymyk" Grega Zglińskiego. Wśród publiczności na pokazie znalazł się Andrzej Wajda.
 • "Niebezpieczna metoda" w reż. Davida Cronenberga
  Blisko 130 pełnometrażowych filmów z całego świata, 90 filmów krótkometrażowych, kilkuset zagranicznych gości znalazło się w programie 27. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Impreza potrwa od 7 do 16 października.