• osiedle
  Ilość czynników, jakie należy uwzględnić szukając nieruchomości na wynajem niejednego, zwłaszcza początkującego inwestora, może przyprawić o ból głowy. Najważniejszym jednak jest ten związany z odpowiedzią na pytanie, komu chcemy nasz lokal oferować– studentom, rodzinom czy może firmom.
 • Apartament nad morzem
  Niecałe 1 900 zł za wakacyjny apartament i 2 800 zł za pokój w cztero- lub pięciogwiazdkowym hotelu. Co najmniej tyle w tym roku musi wydać czteroosobowa rodzina planując tydzień wakacji w lipcu lub w sierpniu nad polskim morzem – wynika z szacunków platformy rezerwacyjnej VacationClub. – W porównaniu z zachodnimi i południowymi zagranicznymi kurortami Polska nadal oferuje ceny na kieszeń Polaków – twierdzą hotelarze.
 • mieszkanie
  Galopada cen mieszkań rozkręca się. Średnia cena metra kwadratowego w największych miastach wzrosła w ostatnim roku o 8,5 proc., w części miast wzrost liczony jest w skali dwucyfrowej. To już hossa z prawdziwego zdarzenia.
 • mieszkanie
  Trwająca już piąty rok koniunkturalna prosperity na krajowym pierwotnym rynku mieszkaniowym, według powszechnej opinii napędzana jest głównie zakupami gotówkowo-inwestycyjnymi. Pytanie, czy w dalszym ciągu zakup mieszkania pod wynajem jest dobrym interesem, a sam rynek nie zbliża się do stanu nasycenia.
 • mieszkanie
  Mieszkania deweloperskie nabywane są w większości za gotówkę, ale coraz więcej osób inwestuje także w nieruchomości na wynajem, kupując je na kredyt. 
 • Klucze do własnego mieszkania
  Trend wynajmu krótkoterminowego przyszedł do nas z zachodu, gdzie już od dawna cieszy się ogromną popularnością, a serwisy internetowe mu poświęcone zdobywają kolejnych użytkowników na całym świecie. To dobry sposób na osiągnięcie zysku z mieszkania, które nie jest użytkowane przez właścicieli, a mogłoby generować przychody i na siebie zarabiać, uważa Krystian Kowalik, prezes Homeprime.
 • Osiedle
  Według danych Eurostatu, aż 83 proc. Polaków ma mieszkanie na własność. Dla porównania, w Niemczech niewiele ponad 50 proc. społeczeństwa decyduje się na zakup własnego "M". Zdecydowanie wolimy kupować mieszkania, niż wynajmować i znajdujemy się w tym aspekcie powyżej średniej europejskiej. Dlaczego?
 • osiedle
  "Nie czekaj, żeby kupić nieruchomość. Kup nieruchomość i czekaj" - to prawdopodobnie najczęstszy cytat, jaki słyszą osoby zainteresowane tą formą inwestycji kapitału. Choć genialna w prostocie, maksyma ta zawiera też pewne niebezpieczne uproszczenia. Rynek otwiera dziś wiele możliwości, a tylko od nas zależy, jaką skalę zamierzamy przyjąć i jaki efekt pragniemy osiągnąć.
 • mieszkanie
  Inwestowanie w mieszkania na wynajem jest coraz bardziej popularne, bo przynosi największy zysk. 
 • mieszkanie
  W wielu przypadkach, decyzja o kupnie mieszkania jest wymuszona ważnymi okolicznościami (np. powiększeniem się rodziny). Istnieje jednak spora grupa potencjalnych nabywców lokali, którzy mogą poczekać z zakupem "M (nawet 2-3 lata). Czasem takie osoby zastanawiają się, czy nie lepiej byłoby przełożyć termin zaciągnięcia kredytu mieszkaniowego i zgromadzić nieco większy wkład własny.