• Dziecko na rowerze w kasku na głowie
  Do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu trafiają dzieci z poważnymi urazami po wypadkach podczas jazdy na rowerze, rolkach czy deskorolkach. Lekarze apelują o zakładanie na głowę kasków, które mogą uchronić przed uszkodzeniami mózgu.
 • Tomasz Gollob
  Tomasz Gollob po poważnym wypadku na torze motocrossowym w Chełmnie utrzymywany jest w stanie śpiączki farmakologicznej i oddycha przez respirator. Grozi mu głęboki niedowład, a może nawet porażenie ruchowe. Rokowania lekarzy nie są najlepsze, ale nasz mistrz jest twardzielem i w przeszłości zawsze cało wychodził nawet z najgorszych opresji.
 • Policja. Radiowóz
  Policjanci, wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego, apelują do kierowców jednośladów, by kierowali się wyobraźnią i dostosowywali do ograniczeń prędkości. W tym roku doszło już do ponad 700 wypadków z udziałem motocyklistów - alarmuje Komenda Główna Policji.
 • Pociąg Pendolino
  Ponad 15 mld zł kosztowało dostosowanie linii kolejowych do potrzeb szybkich pociągów. To pieniądze częściowo wyrzucone w błoto, skoro tam, gdzie składy miały się rozpędzać, wciąż nie udało się zbudować bezkolizyjnych przejazdów.
 • Marek Migalski
  Przy całym szacunku dla tych osób, które zginęły wczoraj w Londynie i dla tych, które zostały ranne, to jest mniej niż dzienny bilans wypadków drogowych w Polsce. O tym powinna myśleć pani premier i tym powinien zajmować się polski rząd - ocenił w TVN24 Marek Migalski, były europoseł PiS.
 • Narciarz
  Dla wielu osób koniec roku oznacza długo wyczekiwany początek sezonu narciarskiego. Do tego stopnia, że gdy już założą strój narciarski dobrany zgodny z najnowszym krzykiem mody, buty oraz przypną narty, o które poprosili w liście do Świętego Mikołaja, zapominają o bożym świecie.
 • Kontrola drogowa
  39 osób zginęło, a 441 zostało rannych w 425 wypadkach - to bilans wydłużonego, świątecznego weekendu na polskich drogach. Policjanci zatrzymali ponad 1197 pijanych kierowców - poinformowała w środę PAP Komenda Główna Policji. Było bezpieczniej niż przed rokiem.
 • WYPADKI DROGOWE W STYLU RETRO
  Niejednemu miłośnikowi starych aut łza się w oku zakręci, kiedy będzie przeglądał te fotografie. Perełki dawnej motoryzacji, królowe i królowie szos, cudeńka ówczesnej techniki, które dziś można oglądać wyłącznie w muzeach - tutaj kompletnie rozbite, po dzwonach, dachowaniach oraz mniejszych i większych stłuczkach. Oto zdjęcia z czasów, kiedy konstruktorzy aut nie znali pojęcia "strefa zgniotu", a inżynierom nawet nie śniły się jeszcze ani poduszki powietrzne, ani bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa, ani aktywne zagłówki ratujące kręgosłupy szyjne kierowców i pasażerów. Z tego właśnie powodu - choć tamte automobile poruszały się bez porównania wolniej od współczesnych samochodów, a w samej Warszawie 100 lat temu, w roku 1914, zarejestrowanych było zaledwie 92 pojazdy - wypadki drogowe statystycznie znacznie częściej kończyły się śmiercią i ciężkimi obrażeniami, a każda kraksa urastała do rangi wielkiego lokalnego wydarzenia.
 • ŚDM: Msza otwarcia na krakowskich Błoniach
  Zablokowany na kilka godzin dworzec kolejowy w Krakowie i gwałtownie zaciągnięty hamulec ręczny w pociągu wypełnionym pielgrzymami to dwa niebezpieczne zdarzenia, jakie w pierwszej dobie Światowych Dni Młodzieży odnotowała policja.
 • Rosyjski minister obrony, Siergiej Szojgu, odwiedził wojska w Syrii
  Rosja i USA uzgodniły konieczność poprawy koordynacji działań wojskowych w Syrii, aby uniknąć wypadków podczas operacji militarnych w tym kraju - poinformowało w niedzielę rosyjskie ministerstwo obrony.