• Marek Migalski
  Przy całym szacunku dla tych osób, które zginęły wczoraj w Londynie i dla tych, które zostały ranne, to jest mniej niż dzienny bilans wypadków drogowych w Polsce. O tym powinna myśleć pani premier i tym powinien zajmować się polski rząd - ocenił w TVN24 Marek Migalski, były europoseł PiS.
 • Narciarz
  Dla wielu osób koniec roku oznacza długo wyczekiwany początek sezonu narciarskiego. Do tego stopnia, że gdy już założą strój narciarski dobrany zgodny z najnowszym krzykiem mody, buty oraz przypną narty, o które poprosili w liście do Świętego Mikołaja, zapominają o bożym świecie.
 • Kontrola drogowa
  39 osób zginęło, a 441 zostało rannych w 425 wypadkach - to bilans wydłużonego, świątecznego weekendu na polskich drogach. Policjanci zatrzymali ponad 1197 pijanych kierowców - poinformowała w środę PAP Komenda Główna Policji. Było bezpieczniej niż przed rokiem.
 • WYPADKI DROGOWE W STYLU RETRO
  Niejednemu miłośnikowi starych aut łza się w oku zakręci, kiedy będzie przeglądał te fotografie. Perełki dawnej motoryzacji, królowe i królowie szos, cudeńka ówczesnej techniki, które dziś można oglądać wyłącznie w muzeach - tutaj kompletnie rozbite, po dzwonach, dachowaniach oraz mniejszych i większych stłuczkach. Oto zdjęcia z czasów, kiedy konstruktorzy aut nie znali pojęcia "strefa zgniotu", a inżynierom nawet nie śniły się jeszcze ani poduszki powietrzne, ani bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa, ani aktywne zagłówki ratujące kręgosłupy szyjne kierowców i pasażerów. Z tego właśnie powodu - choć tamte automobile poruszały się bez porównania wolniej od współczesnych samochodów, a w samej Warszawie 100 lat temu, w roku 1914, zarejestrowanych było zaledwie 92 pojazdy - wypadki drogowe statystycznie znacznie częściej kończyły się śmiercią i ciężkimi obrażeniami, a każda kraksa urastała do rangi wielkiego lokalnego wydarzenia.
 • ŚDM: Msza otwarcia na krakowskich Błoniach
  Zablokowany na kilka godzin dworzec kolejowy w Krakowie i gwałtownie zaciągnięty hamulec ręczny w pociągu wypełnionym pielgrzymami to dwa niebezpieczne zdarzenia, jakie w pierwszej dobie Światowych Dni Młodzieży odnotowała policja.
 • Rosyjski minister obrony, Siergiej Szojgu, odwiedził wojska w Syrii
  Rosja i USA uzgodniły konieczność poprawy koordynacji działań wojskowych w Syrii, aby uniknąć wypadków podczas operacji militarnych w tym kraju - poinformowało w niedzielę rosyjskie ministerstwo obrony.
 • Policyjny radiowóz
  Od piątku policja zatrzymała 740 nietrzeźwych kierowców, z kolei w 180 wypadkach zginęły 22 osoby, a 226 zostało rannych. Funkcjonariusze radzą więc kierowcom, by nie dali się zmylić pięknej pogodzie, tylko zdjęli nogę z gazu i jechali rozważnie. 
 • Wypadek koło Kolbuszowej
  18 osób zginęło, a 179 osób zostało rannych w 142 wypadkach - to bilans z piątku i soboty na polskich drogach. Wielka Sobota, podczas której zginęło 16 osób, okazała się najtragiczniejszym świątecznym dniem od 2016. Funkcjonariusze zatrzymali też ponad 500 pijanych kierowców.
 • Kontrola trzeźwości
   229 wypadków, w których zginęły 24 osoby. Tak wyglądają najnowsze, policyjne statystyki. Od Wigilii funkcjonariusze zatrzymali też ponad 1000 nietrzeźwych kierujących.
 • Ponad sto sześćdziesiąt wypadków, w których zginęło 14 osób. Tak wyglądają najnowsze, policyjne statystyki. Od Wigilii funkcjonariusze zatrzymali 735 nietrzeźwych kierujących.