Zobacz wszystkie tematy

Artykuły na temat “wypracowanie”

2015-05-04

"Lalka" Bolesława Prusa na maturze z języka polskiego. ARKUSZE EGZAMINACYJNE

"Lalka" Bolesława Prusa na maturze z języka polskiego. ARKUSZE EGZAMINACYJNE

310 tysięcy maturzystów przystąpiło dziś do egzaminu dojrzałości z języka polskiego. 191 tysięcy z nich pisało ten egzamin według nowej formuły. Dotyczy to tych uczniów liceum, którzy uczą się zgodnie z nową podstawą programową.

2014-06-10

Nie będzie lektur, za to będzie polityka. Taka będzie matura z polskiego w 2015 roku

Nie będzie lektur, za to będzie polityka. Taka będzie matura z polskiego w 2015 roku

Wiemy, jak będzie wyglądała przyszłoroczna matura z języka polskiego. Dziś pilotażowe arkusze ujawnił Instytut Badań Edukacyjnych. Rozwiązywało je blisko 4 tys. licealistów. W przyszłym roku maturzystów czeka wielka zmiana całego systemu.

2012-05-12

Maturzyści zmiażdżeni? "Tak trudnego WOS-u się nie spodziewałam" ARKUSZE i ODPOWIEDZI

To była masakra - tak spora część maturzystów ocenia tegoroczny egzamin z wiedzy o społeczeństwie. Arkusz zaskoczył ich do tego stopnia, że bardzo wielu prognozuje niezaliczenie przedmiotu. Arkusze i odpowiedzi do zadań z poziomu podstawowego znajdziesz poniżej.

2012-05-09

Nie daj się zabić kluczowi! Jak pisać wypracowanie na maturze z WOS?

Matura sprawdza wiedzę zdających na temat tego... czego oczekuje od nich egzaminator. O tym, że słynny klucz egzaminacyjny jest zmorą zdających mówi się od lat. Ale klucz trwa. Dlatego trzeba go oswoić. Oto kilka porad od Maturowa, które podpowiada, jak okiełznać klucz punktowania wypracowania na maturze z WOS. Czytajcie koniecznie!

2012-05-08

Matura z języka polskiego 2012. Arkusze i odpowiedzi

Matura z języka polskiego 2012. Arkusze i odpowiedzi

"Lalka", "Ludzie bezdomni", "Dziady" - na poziomie podstawowym. Agnieszka Osiecka, Jan Kochanowski i Ida Fink - na poziomie rozszerzonym. Taka była matura z języka polskiego. Zobacz arkusze, tematy i przykładowe odpowiedzi do części pierwszej poziomu podstawowego.

2012-05-07

Rozszerzony polski. Osiecka, Kochanowski i Fink

Porównanie obrazu ludzkości we fraszce Jana Kochanowskiego i tekście Agnieszki Osieckiej, a także codzienność w czasach zagłady w opowiadaniu Idy Fink - takie tematy miało do wyboru 40 tysięcy maturzystów, którzy zdecydowali się zdawać egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

2012-05-04

Arkusze i odpowiedzi matury z polskiego. Sprawdź, jak ci poszło

Symbolika lewej i prawej strony w scenie balu u Senatora w III Części "Dziadów" Mickiewicza oraz postawy życiowe bohaterek "Lalki" Prusa i "Ludzi bezdomnych" Żeromskiego - to tematy do wyboru na egzaminie maturalnym z języka polskiego na poziomie podstawowym. Oto arkusze i przykładowe odpowiedzi części pierwszej!

2012-05-04

Jak poszło na maturze? "Nie zdać tego to wstyd!"

Łatwa - tak o tegorocznej maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym piszą maturzyści. wielu z tych, którzy wyszli jeszcze przed końcem czasu, dzieliło się swoimi opiniami o poziomie egzaminu i tematach na Facebooku i Twitterze. 

2012-05-02

"Tango", "Lalka", "Ferdydurke". Co będzie na maturze? Typujemy tematy

"Tango", "Lalka", "Ferdydurke". Co będzie na maturze? Typujemy tematy

Gdy nie ma już sił i czasu na naukę, można pobawić się we wróżenie z fusów. Maturzyści w całej Polsce próbują zgadnąć, jakie lektury pojawią się na egzaminie z języka polskiego. Wśród typów powtarza się "Tango" Sławomira Mrożka i "Lalka" Bolesława Prusa.

2012-05-01

Tego nie rób! Na to uważaj! Najczęstsze błędy na polskim

Tego nie rób! Na to uważaj! Najczęstsze błędy na polskim

Już w piątek, 4 maja, rozpocznie się tegoroczny maturalny maraton. Na pierwszy ogień, tradycyjnie, język polski. Teraz, gdy na powtórki już chyba trochę za późno, warto zdać sobie sprawę z błędów, które co roku powtarzają się na egzaminie. Oto, gdzie najczęściej maturzyści tracą punkty.