• WSZCZEPIENIE PIERŚCIENIA HAART DO SERCA
  Ten zabieg nie dość, że ratuje życie, to jeszcze je przedłuża. Do niedawna chorzy na przykład z niedomykalnością zastawki aortalnej w sercu bez interwencji chirurga mogli przeżyć nie więcej niż kilka lat po pojawieniu się pierwszych objawów. Teraz pomaga im specjalny montowany w sercu pierścień HAART. Chirurdzy wszczepili go w poniedziałek pacjentowi w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.
 • Dziewczyna u chirurga plastycznego
  Zabieg chirurgii plastycznej to zawsze bardzo poważna decyzja. Niestety zdarza się, że jest trudna nie tylko dla pacjenta, ale i dla lekarza. W niektórych przypadkach operacja musi być przesunięta w czasie ze względu na stan zdrowia pacjenta. Wbrew pozorom, większość z tych sytuacji to na szczęście nie całkowite przeciwwskazania, a jedynie problemy, z którymi należy się uporać zanim poddamy się zabiegowi plastycznemu.
 • Kobieta przegląda się w lustrze
  Kobiety z Europy Wschodniej znane są z tego, że zawsze starały się dbać o swój wygląd. Nawet kiedy czasy były ciężkie, one ambitnie stawały na wysokości zadania. Tak jest do dziś – coraz szerzej dostępna medycyna estetyczna jest dużo bardziej popularna w Polsce, niż w niektórych krajach Europy Zachodniej. Dlaczego więc Polki tak chętnie korzystają z zabiegów? Na te i inne pytania odpowiedziała Kalina Ben Sira, założycielka sieci Klinik La Perla.
 • Profesor Wojciech Maksymowicz
  Na tą przypadłość cierpi zaledwie kilkaset osób na całym świecie. Chory cierpiący na "klątwę Ondyny", czyli bezdech senny może udusić się we śnie. Cierpi również na to 13-letnia dziewczynka, której specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie wszczepili stymulatory obu nerwów przeponowych pobudzające oddech. Zabieg przeprowadzili pod kierunkiem profesora Wojciecha Maksymowicza.
 • Operacja. Chirurdzy przy stole operacyjnym
  Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia proponuje, by określić w ustawie maksymalny czas oczekiwania na zabiegi. W razie przekroczenia terminu pacjent miałby zwracane koszty leczenia prywatnego – pisze wtorkowy "Super Express".
 • Zabieg medycyny estetycznej
  Jakie właściwości mają nici, które zakładane są pod skórę? Co jest trendem w poprawianiu wyglądu?
 • szpital
  46 tys. operacji usunięcia zaćmy i 15,5 tys. operacji wszczepienia endoprotez zostanie dodatkowo przeprowadzonych do końca roku - szacuje resort zdrowia. Znacznie mają się też skrócić kolejki na tomografię komputerową i rezonans magnetyczny.
 • Edyta Górniak
  Edyta Górniak przeszła operację kolana. Zabieg odbył się bez żadnych komplikacji i gwiazda niebawem będzie mogła wrócić na scenę.
 • Kobieta myje twarz
  Skóra twarzy jest napięta, pomarszczona i przesuszona? Winą możesz obarczyć mydło. Stosowany przez nasze babcie i prababcie kosmetyk w gruncie rzeczy szkodzi naszej urodzie. Co dzieje się podczas kontaktu skóry z mydłem i jak prawidłowo pielęgnować twarz? Przeczytaj rady kosmetologa.
 • Zabieg medycyny estetycznej
  Jakie zabiegi medycyny estetycznej są najbardziej popularne wśród Polek? Powiedział o tym w "Dzień Dobry TVN" lekarz medycyny estetycznej Marcin Ambroziak. Jakie są niebezpieczeństwa przeprowadzenia zabiegu w nieodpowiednim miejscu?