• Operacja
  Myślimy o precyzyjnym określeniu zasad operacji zaćmy w celu zmniejszenia skali turystyki medycznej Polaków, którzy robią takie operacje w Czechach - powiedział w Opolu prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Jacyna.
 • chirurg
  Chirurg plastyk Janusz Gresse Łyko opowiedział, na czym polega jego praca i jak spędza czas wolny.
 • Zabieg na twarz
  Zabiegom medycyny estetycznej poddają się coraz młodsze osoby. Dużym problemem jest to, że zabiegi często wykonują osoby do tego nieuprawnione. Jak upewnić się, czy osoba, która chce nas odmłodzić, na pewno jest lekarzem? Czy medycyna estetyczna jest uzależnieniem XXI wieku?
 • Ból kolana
  Na czym polega nowa metoda leczenia stawu kolanowego?
 • Zabieg medycyny estetycznej
  Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, potocznie zwanej botoksem, cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Wciąż jednak wiele osób twierdzi, że mają one negatywny wpływ na zdrowie, a niekiedy również na wygląd. Jak jest w rzeczywistości? Rozprawiamy się z mitami na temat botoksu i opisujemy jego zastosowanie.
 • Małgorzata Rozenek-Majdan
  Żadna polska gwiazda nie wzbudza obecnie takich emocji, jak Małgorzata Rozenek. Perfekcyjna pani domu ostatnio po raz kolejny rozpętała burzę na swoim profilu na Instagramie. Tym razem zrobiła to jedynie za pomocą zbliżenia swojej twarzy.
 • Jessica Mercedes
  Jessica Mercedes nigdy nie ukrywała, że jednym z jej największych kompleksów są zęby. Aby poradzić sobie z problemem, gwiazda cierpiąca na progenię, czyli genetyczną wadę zgryzu, zdecydowała się w końcu na operację.
 • WSZCZEPIENIE PIERŚCIENIA HAART DO SERCA
  Ten zabieg nie dość, że ratuje życie, to jeszcze je przedłuża. Do niedawna chorzy na przykład z niedomykalnością zastawki aortalnej w sercu bez interwencji chirurga mogli przeżyć nie więcej niż kilka lat po pojawieniu się pierwszych objawów. Teraz pomaga im specjalny montowany w sercu pierścień HAART. Chirurdzy wszczepili go w poniedziałek pacjentowi w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.
 • Dziewczyna u chirurga plastycznego
  Zabieg chirurgii plastycznej to zawsze bardzo poważna decyzja. Niestety zdarza się, że jest trudna nie tylko dla pacjenta, ale i dla lekarza. W niektórych przypadkach operacja musi być przesunięta w czasie ze względu na stan zdrowia pacjenta. Wbrew pozorom, większość z tych sytuacji to na szczęście nie całkowite przeciwwskazania, a jedynie problemy, z którymi należy się uporać zanim poddamy się zabiegowi plastycznemu.
 • Kobieta przegląda się w lustrze
  Kobiety z Europy Wschodniej znane są z tego, że zawsze starały się dbać o swój wygląd. Nawet kiedy czasy były ciężkie, one ambitnie stawały na wysokości zadania. Tak jest do dziś – coraz szerzej dostępna medycyna estetyczna jest dużo bardziej popularna w Polsce, niż w niektórych krajach Europy Zachodniej. Dlaczego więc Polki tak chętnie korzystają z zabiegów? Na te i inne pytania odpowiedziała Kalina Ben Sira, założycielka sieci Klinik La Perla.