• Herbata
  Pochodząca z Chin zielona herbata ma bardzo dużo zwolenników. Do jej picia przyznaje się wiele osób ze świata show-biznesu jak np. Jennifer Aniston, Lady Gaga czy Jessica Alba. Napój ten niesie ze sobą korzyści zarówno zdrowotne, jak i urodowe. Odpowiedni czas zaparzania herbaty może powodować albo pobudzenie, albo uspokojenie organizmu. Mimo wielu zalet, zielona herbata ma też swoje wady. Jakie i kto powinien szczególnie uważać z jej piciem?
 • Pięć nietypowych zastosowaniach herbaty w domu
  Herbatę najczęściej kojarzymy z pysznym naparem, który swoim aromatem i smakiem uprzyjemni wolne popołudnie. Często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że liście herbaciane oraz torebki, w których się znajdują, mają również wiele innych, praktycznych zastosowań.
 • 1. Dba o zęby
  Jest wielu miłośników tej herbaty, którzy cenią jej smak i aromat. Zachwalają także jej cenne właściwości prozdrowotne. Earl Grey wzmacnia organizm i zapobiega wielu chorobom. Zobacz.
 • Zielona herbata
  Jej właściwości prozdrowotne są nieocenione. Należy do nich dodać kolejne. Według najnowszych i pierwszych tego typu badań zielona herbata usprawnia działanie mózgu i może być wykorzystywana w leczeniu demencji.