• Pożar na wysypisku śmieci
  Jakie związki chemiczne są wtedy uwalniane do środowiska?
 • Kobieta w masce antysmogowej
  Po pierwsze nie szkodzić – to jedna z naczelnych zasad etycznych w medycynie. Powinna ona dotyczyć również masek antysmogowych, które przecież są stworzone po to, aby nas chronić. Ale czy rzeczywiście zawsze tak jest? Jak powinniśmy ich używać, aby przypadkiem nie zaszkodziły naszemu zdrowiu?
 • Kraków spowity smogiem
  Do ośmiu samorządowych żłobków w Krakowie trafiły oczyszczacze powietrza. "Kupiliśmy 60 urządzeń, które wystarczyły na pełne doposażenie sal w ośmiu żłobkach" – poinformował Paweł Ścigalski, pełnomocnik prezydenta miasta do spraw jakości powietrza.
 • Chłopiec w masceczce
  Nie wszystkie maski antysmogowe prawidłowo chronią przed zanieczyszczeniami powietrza. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wykonał niedawno badania, które wykazały, że niektóre maski pozostawiają wiele do życzenia. Jakie oznaczenia powinny znaleźć się na masce antysmogowej?
 • Dziecko w maseczce na twarzy
  W wielu polskich miastach smog zatruwa powietrze. Warto więc rozważyć zakup maski antysmogowej. Jaką wybrać?
 • Jan Szyszko
  Minister środowiska nie zlecał, nie wydał, ani nie sfinansował powstania podręcznika do omijania unijnych przepisów ws. emisji zanieczyszczeń, jak sugeruje Gazeta Wyborcza - podkreślił we wtorek resort środowiska.
 • Smog w mieście
  Cała Polska żyje smogiem. Zdaje się, że właśnie odkryliśmy coś na miarę prochu lub przynajmniej internetu. Z tą różnicą, że gdy tamte były wynajdowane, to wcześniej faktycznie nie istniały. A smog? Zanieczyszczenie powietrza towarzyszy nam od wieków. W Polsce również. Mam jednak wrażenie, że większość Polaków odkryła to zjawisko niedawno, w momencie pojawienia się aplikacji na smartfony, która pokazuje nam przekroczenia stężenia różnych pyłów w atmosferze.
 • Maska
  Bartek Jędrzejak i Filip Chajzer z "Dzień Dobry TVN" postanowili dowiedzieć się, jakie są najlepsze maseczki antysmogowe. W wyborze pomógł im Paweł Szypulski z Greenpeace Polska. Jakie maski nie sprawdzą się w ochronie dróg oddechowych przed smogiem?
 • Kobieta w maseczce
  - Smog to jest sytuacja, która występuje podczas wysokich stężeń zanieczyszczeń i pewnych niekorzystnych warunków meteorologicznych - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Artur Badyda z Politechniki Warszawskiej. Jak wysokie stężenie zanieczyszczeń wpływa na nasze organizmy? Wyjaśnił to Piotr Dąbrowiecki, alergolog. Czy pozostawanie w domu rzeczywiście pomaga?
 • Kobieta trzyma się za serce
  Pyłowe i gazowe zanieczyszczenia powietrza tworzące smog szkodzą układowi krążenia, również osób młodych i zdrowych – potwierdzają polskie badania. To zwiększa ryzyko rozwoju miażdżycy naczyń i choroby wieńcowej serca oraz powoduje wzrost liczby zawałów i udarów.