• sąd
  Kolejnych 2 z 10 podejrzanych ws. wielomilionowych strat w Grupie Azoty Zakładach Chemicznych Police pozostanie na wolności. W czwartek szczeciński sąd nie uwzględnił zażaleń prokuratora, podobnie jak wcześniejszych ośmiu; oznacza to, że żaden z podejrzanych nie trafi do aresztu .
 • KSIĄŻKI SKARG I WNIOSKÓW. ZABAWNY RELIKT PRL
  Towarzyszyły polskim konsumentom przez cały PRL, od 1954 roku. Choć miały służyć usprawnianiu obsługi sklepowej, dziś stanowią przede wszystkim  dowód na to, jak fatalnie działała. Wpisy, jakie można wyczytać w nielicznych książkach skarg i zażaleń, mogą bawić, ale w czasach, gdy klient wbrew popularnemu powiedzeniu nie był żadnym panem, doprowadzały do szewskiej pasji. Z okazji przypadającego na 15 marca Światowego Dnia Konsumenta przypominamy, co leżało na wątrobie konsumentom w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.
 • Samochody służb uczestniczących w ekshumacji opuszczają wawelskie wzgórze
  Do Prokuratury Krajowej wpłynęło jak dotąd 17 zażaleń, sprzeciwów oraz wniosków o uchylenie decyzji ws. ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej – poinformowała PAP rzeczniczka PK prokurator Ewa Bialik.
 • Sędzia
  Do krakowskiego sądu wpłynęło zażalenie prokuratury na decyzję o odmowie zastosowania aresztu tymczasowego na trzy miesiące wobec naczelnika Zarządu rzeszowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji Krzysztofa B.
 • Bulwar Jana Karskiego
  Dzień po otwarciu pierwszego odcinka nowych bulwarów warszawskich ratusz zlecił audyt tej inwestycji. Powstała lista skarg i zażaleń na rozwiązania dla osób z niepełnosprawnościami. Brakuje toalet dostosowanych do ich potrzeb, poręczy przy schodach i podłokietników przy ławkach.