• Małgorzata Braunek
  Śmierć w 2014 roku zebrała tragiczne żniwo wśród ludzi kultury, aktorów, polityków. Nina Andrycz, Zbigniew Romaszewski, Anna Przybylska, Małgorzata Braunek, Philip Seymour Hoffman, Robin Williams... Aż trudno uwierzyć, że nie ma ich już wśród nas.
 • Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego
  "Żegnamy legendę polskiej opozycji" - mówił Bronisław Komorowski na mszy żałobnej w warszawskiej Bazylice Archikatedralnej św. Jana. Na pogrzebie Zbigniewa Romaszewskiego obecni byli także inni politycy.
 • Zbigniew Romaszewski
  Specjalną uchwałą Senat oddał hołd Zbigniewowi Romaszewskiemu. Działacz opozycji antykomunistycznej, wieloletni senator, były wicemarszałek Izby, zmarł w ubiegłym tygodniu w Warszawie. Odczytując tekst uchwały, wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS podkreślił, że zmarły życie poświęcił Polsce i ludziom.
 • Zbigniew Romaszewski
  Agnieszka Romaszewska-Guzy na jednym z portali społecznościowych zabrała głos m.in. na temat przyczyn śmierci swojego ojca. Zrobiła to, bo chciała wyjaśnić "kilka nieścisłości. które nagromadziły się w mediach". 
 • Zbigniew Romaszewski
  Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 lutego. Poinformowała o tym za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych córka zmarłego przed dwoma dniami działacza opozycji z czasów PRL, wieloletniego senatora - Agnieszka Romaszewska-Guzy.
 • Zbigniew Romaszewski
  Śmierć Zbigniewa Romaszewskiego połączyła polityków różnych opcji. Nawet Stefan Niesiołowski i Antoni Macierewicz mówią jednym głosem o zmarłej legendzie Solidarności.
 • Senator PiS Zbigniew Romaszewski
  Senator Zbigniew Romaszewski jest w ciężkim stanie - poinformowała na Facebooku jego córka, Agnieszka Romaszewska-Guzy. "Tata nadal w szpitalu, jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Wywiązało się tzw. zachłystowe zapalenie płuc" - napisała dziennikarka. 
 • Flaga Ukrainy
  Zbigniew Romaszewski i Zbigniew Bujak są specjalnymi gośćmi forum EuroMajdanów w Charkowie. Obaj politycy, którzy współtworzyli "Solidarność", służą Ukraińcom radą i przykładem.
 • Honorowi Obywatele Warszawy
  Maria Janion, Irena Santor oraz Zbigniew Romaszewski, otrzymali tytuł Honorowego Obywatela Warszawy. Ceremonia odbyła się podczas uroczystej sesji Rady Miasta na Zamku Królewskim. Podczas sesji rozdano także nagrody miasta stołecznego Warszawy. Otrzymali je między innymi Jerzy Owsiak, Henryk Jerzy Chmielewski i Anda Rottenberg.
 • Lech Wałęsa
  "Wstydzę się za Romaszewskiego. Był on senatorem i teraz wyciąga rękę do III RP, która jest tak biedna" - powiedział w TVN24 Lech Wałęsa. Odniósł się w ten sposób do wyroku sądu, który przyznał Zbigniewowi Romaszewskiemu 240 tys. zł zadośćuczynienia za opozycyjną działalność w czasach PRL.