• Gra w piłkę nożną
  Latem do ortopedy z ostrymi urazami (skręceniami i zerwaniami) najczęściej zgłaszają się osoby grające w piłkę nożną – ostrzega ortopeda i traumatolog z Warszawy dr Konrad Malinowski. Niektórych kontuzji można się nabawić również podczas jazdy na rowerze i biegania.
 • Andrzej Duda
  Prezydent, wetując ustawy o SN i KRS, złamał publicznie złożoną obietnicę - uważa wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Jak dodał, "były konsultacje z Kancelarią Prezydenta" zapisów, które znalazły się w projektach ustaw.
 • Osteoporoza
  W październiku prawdopodobnie ogłoszony zostanie program profilaktyki osteoporozy, który ma ograniczyć coraz częstsze złamania kości związane z tą chorobą – zapowiedział Krzysztof Górski z Ministerstwa Zdrowia.
 • TYTANOWY IMPLANT STAWU BIODROWEGO DLA 78-LATKI
  Tytanową endoprotezę, wykonaną z wykorzystaniem technologii 3D wszczepili 78-letniej pacjentce lekarze w Szpitalu Miejskim w Zabrzu. Poprzednia endoproteza odmówiła posłuszeństwa, pojawiły się też duże ubytki kostne, które uniemożliwiły standardowe leczenie.
 • Wypadek
  "Na prośbę pani premier chłopaki wyłączają dźwięk na tej trasie" - powiedział "Rzeczpospolitej" funkcjonariusz BOR, z którym gazeta rozmawiała o przebiegu piątkowego wypadku kolumny wiozącej Beatę Szydło. Okazuje się, że wątpliwości jest więcej, a jedna z nich dotyczy doświadczenia kierowcy, który prowadził pancerną limuzynę z szefową rządu.
 • Narciarz
  Na stokach narciarskich w Niemczech i Austrii jest mniej wypadków wśród narciarzy, ale częściej są one znacznie bardziej urazowe – ostrzega „Spiegel” powołując się Niemiecki Związek Narciarski (DSV). Głównymi powodami są brawura i sztuczny śnieg.
 • Marian Kowalski
  Sąd w Lublinie uniewinnił w środę byłego kandydata środowisk narodowych na prezydenta RP, Mariana Kowalskiego, od zarzutu pobicia. Prokuratura oskarżyła go, że jako szef ochrony lubelskiego klubu Graffiti, podczas awantury w 2014 r. złamał nos gościowi.
 • Starszy mężczyzna cierpi z powodu bólu pleców
  Zajmujemy jedno z ostatnich miejsc w UE pod względem troski o ludzi starszych, co negatywnie odbija się na naszej gospodarce – ocenił na konferencji „Fizjoterapia dla zdrowia” w Warszawie prof. Bolesław Samoliński z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM).
 • Opatrywanie rany
  Dzieci bywają bardzo ruchliwe i często trudno uchronić je przed drobnymi wypadkami w domu czy na placu zabaw. Do najczęstszych skutków dziecięcej aktywności zaliczają się stłuczenia, skaleczenia i siniaki. Warto wiedzieć, jak poradzić sobie z nimi w domowych warunkach i jakimi preparatami uzupełnić apteczkę, aby być przygotowanym na takie okoliczności.
 • Ból kostki
  Skręcenie stawu skokowego to uraz, który może przydarzyć się każdemu, niezależnie od tego czy uprawia sport. Wystarczy złe ułożenie stopy przy stawianiu na podłoże, aby łatwo narazić się na kontuzję i jej dokuczliwe konsekwencje. Dlatego warto wiedzieć, jakie są objawy skręcenia i jak postępować w jego przypadku.