• TYTANOWY IMPLANT STAWU BIODROWEGO DLA 78-LATKI
  Tytanową endoprotezę, wykonaną z wykorzystaniem technologii 3D wszczepili 78-letniej pacjentce lekarze w Szpitalu Miejskim w Zabrzu. Poprzednia endoproteza odmówiła posłuszeństwa, pojawiły się też duże ubytki kostne, które uniemożliwiły standardowe leczenie.
 • Wypadek
  "Na prośbę pani premier chłopaki wyłączają dźwięk na tej trasie" - powiedział "Rzeczpospolitej" funkcjonariusz BOR, z którym gazeta rozmawiała o przebiegu piątkowego wypadku kolumny wiozącej Beatę Szydło. Okazuje się, że wątpliwości jest więcej, a jedna z nich dotyczy doświadczenia kierowcy, który prowadził pancerną limuzynę z szefową rządu.
 • Narciarz
  Na stokach narciarskich w Niemczech i Austrii jest mniej wypadków wśród narciarzy, ale częściej są one znacznie bardziej urazowe – ostrzega „Spiegel” powołując się Niemiecki Związek Narciarski (DSV). Głównymi powodami są brawura i sztuczny śnieg.
 • Marian Kowalski
  Sąd w Lublinie uniewinnił w środę byłego kandydata środowisk narodowych na prezydenta RP, Mariana Kowalskiego, od zarzutu pobicia. Prokuratura oskarżyła go, że jako szef ochrony lubelskiego klubu Graffiti, podczas awantury w 2014 r. złamał nos gościowi.
 • Starszy mężczyzna cierpi z powodu bólu pleców
  Zajmujemy jedno z ostatnich miejsc w UE pod względem troski o ludzi starszych, co negatywnie odbija się na naszej gospodarce – ocenił na konferencji „Fizjoterapia dla zdrowia” w Warszawie prof. Bolesław Samoliński z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM).
 • Opatrywanie rany
  Dzieci bywają bardzo ruchliwe i często trudno uchronić je przed drobnymi wypadkami w domu czy na placu zabaw. Do najczęstszych skutków dziecięcej aktywności zaliczają się stłuczenia, skaleczenia i siniaki. Warto wiedzieć, jak poradzić sobie z nimi w domowych warunkach i jakimi preparatami uzupełnić apteczkę, aby być przygotowanym na takie okoliczności.
 • Ból kostki
  Skręcenie stawu skokowego to uraz, który może przydarzyć się każdemu, niezależnie od tego czy uprawia sport. Wystarczy złe ułożenie stopy przy stawianiu na podłoże, aby łatwo narazić się na kontuzję i jej dokuczliwe konsekwencje. Dlatego warto wiedzieć, jakie są objawy skręcenia i jak postępować w jego przypadku.
 • Karetka
  Środek nocy, a ból nie przechodzi. Myślisz, że może warto wytrzymać do rana i dopiero wtedy wybrać się do lekarza? Nic bardziej mylnego! Jeśli czujesz, że coś zagraża twojemu zdrowiu, nie zwlekaj – niezależnie od pory czy dnia tygodnia jak najszybciej zgłoś się na oddział pomocy doraźnej.
 • Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy
  Aktor Harrison Ford podczas prac nad filmem "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" złamał nogę.Brytyjska inspekcja pracy oskarżyła producentów o łamanie prawa na planie filmu.
 • Kobieta je jogurt
  Gwałtowny rozwój cywilizacji i związana z nim zmiana stylu życia zaburzają równowagę naszego zdrowia. Brak refleksji nad jakością diety prowadzi między innymi do obniżania się poziomu substancji mineralnych w układzie kostnym. Kusząca wyglądem, smakiem i zapachem, produkowana w nadmiarze wysoko przetworzona żywność staje się przyczyną wielu współczesnych chorób cywilizacyjnych. W tym osteoporozy – choroby szkieletu, charakteryzującej się zanikiem masy kostnej i prowadzącej do zwiększonej łamliwości kości – ostrzega Anna Sanicka, dietetyk LightBox.