• Obecnie kobiety rodzą dłużej niż ich babcie 50 lat temu
  To niewiarygodne. Mimo ogromnego postępu medycyny poród trwa dłużej i jest okupiony większym cierpieniem niż pół wieku temu. Oto zaskakujące wyniki badań z udziałem ponad stu tysięcy kobiet.
 • Muzyka Adele pomaga pacjentom podczas zabiegu w znieczuleniu miejscowym
  Muzyka ułatwia relaks pacjentom w trakcie operacji wykonywanej przy znieczuleniu miejscowym. Zmniejsza stres i wspomaga rekonwalescencję - wynika z najnowszych badań. Jak muzyka? Najlepiej w wykonaniu Adele lub Franka Sinatry.
 • Muzyka powinna być standardowo wykorzystywana na salach operacyjnych?
  Oto najprostszy i najmilszy sposób na łagodzenie lęku i stresu, jaki towarzyszy pacjentom podczas zabiegów chirurgicznych w znieczuleniu miejscowym. Badania dowodzą, że słuchanie muzyki uspokaja również chirurgów pracujących przy stole operacyjnym.
 • Poród
  Śmiać się zamiast płakać i krzyczeć z bólu? To możliwe. Na porodówkach renesans przeżywa podawanie rodzącym kobietom podtlenku azotu, czyli gazu rozweselającego. Metoda ta stanowi bezpieczną dla matki i dziecka formę znieczulenia i jest bezpłatna.
 • Nowy lek na ból zęba prosto od Indian
  Świetna wiadomość dla tych, którzy boją się dentysty i dodatkowo cierpią z powodu bólu zębów. W bliskiej przyszłości na rynek ma trafić skuteczny lek, który zastąpi zastrzyki oraz uśmierzy ból bez skutków ubocznych.
 • Acmella oleracea ma znieczulające działanie
  Naukowcy mają dobre wieści dla wszystkich obolałych. Odkryli bezpieczny i o wiele silniejszy od popularnych tabletek lek przeciwbólowy. Produkowany z rośliny.
 • Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz
  Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiada, że każda rodząca kobieta będzie mogła liczyć na znieczulenie. Dla pacjentek będzie ona na życzenie i zawsze za darmo. Ma być wliczona w cenę porodu, za który płaci NFZ.
 • Kobiety w Tychach mogą rodzić znieczulone gazem rozweselającym
  Gaz rozweselający jest stosowany tylko wtedy, kiedy pacjentka odczuwa silne bóle porodowe. Może być alternatywą dla tradycyjnych metod znieczulania kobiet. Z nowego środka łagodzącego ból porodowy skorzystało do tej pory kilka pacjentek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Tychach.
 • Kobiety będą miały prawo wyboru metody znieczulenia
  Kobiety będą miały prawo wyboru znieczulenia porodowego - zapowiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz, prezentując projekt standardu postępowania medycznego w łagodzeniu bólu porodowego.
 • Rudowłosi są mniej odporni na ból
  Pippi Langstrumpf może się za nich wstydzić. Badania naukowców pokazują, że osoby o rudych włosach częściej od innych boją się dentysty. Wszystko przez pewien gen.