• Wzdęcia
  Stało się. Znowu objadłeś się świątecznymi potrawami. Żołądek jest nadmiernie przepełniony. Brzuch wyraźnie się zaokrąglił i trudno ci zapiąć spodnie. Wzdęcia przypominają o tym, że nie żałowałeś sobie bigosu i kapusty z grochem. Jak się ich pozbyć?
 • Żołądek i bakterie
  Większość komórek układu odpornościowego zasiedla właśnie przewód pokarmowy – powiedziała dietetyk medyczny Sandra Ataniel.
 • Eman Ahmed, najtęższa kobieta świata, nie żyje
  Ważyła niemal pół tony i przez 25 lat z powodu swej tuszy nie wychodziła z domu. Dzięki pomocy hinduskiego lekarza udało jej się pozbyć aż 330 kilogramów, ale wtedy pojawiły się komplikacje. Uchodząca za najtęższą kobietę świata pochodząca z Egiptu Eman Ahmed zmarła w szpitalu.
 • Ból brzucha
  O czym świadczy ostry ból brzucha? W którym miejscu boli, kiedy mamy problem z wątrobą lub wyrostkiem robaczkowym?
 • Operacja chirurgiczna
  Pierwsze w Polsce operacje zmniejszenia żołądka pionierską metodą przezustną, czyli bez otwierania jamy brzusznej, przeprowadzono w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu. Zabiegom poddanych zostało trzech pacjentów.
 • Lekarz bada brzuch dziecka
  Olsztyńscy naukowcy i lekarze przebadają dzieci skarżące się na przewlekłe bóle brzucha. Do projektu zaproszono dzieci w wieku od 5 do 12 lat - poinformowała kierownik projektu Katarzyna Boradyn z Katedry Żywienia Człowieka Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
 • Mężczyzna u lekarza
  Najczęściej wykonuje się je bez narkozy, jedynie ze znieczuleniem. Są nieprzyjemne, krępujące, wymagają przygotowania, a niekiedy także rekonwalescencji. Poznaj badania, które wykrywają groźne choroby i ratują życie. Oto gastroskopia, kolonoskopia i bronchoskopia.
 • Zgaga
  To powszechna dolegliwość, którą nie powinna wzbudzać niepokoju, o ile pojawia się sporadycznie i nie utrzymuje długo. Co ją wywołuje i jak ją leczyć?
 • Drogowskazy na lotnisko w Miami
  Amerykańscy lekarze przeżyli niemałe zaskoczenie, udzielając pierwszej pomocy Polakowi, który zemdlał na lotnisku w Miami. Mężczyzna miał bowiem żołądek wypełniony narkotykami.
 • Kobietę boli brzuch
  Słońce, plaża, szum fal, pełen relaks… Niestety w tym scenariuszu czasem pojawiają się też zupełnie niepożądane sceny. Często wystarczy jedna gałka nieświeżych lodów, napój z kostkami lodu albo schrupanie nieumytego jabłka i problem gotowy. Kilka godzin później zaczynają się bóle brzucha, nudności, wymioty i biegunka. Upały sprzyjają namnażaniu się zarazków, dlatego to właśnie latem zatrucia pokarmowe zdarzają się najczęściej zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Co zrobić, by nie popsuły wypoczynku?