• Andrzej Gwiazda i Marta Kaczyńska
  Pamięć o prezydencie Lechu Kaczyńskim, zachowanie jej, jest tak ważne dla narodu polskiego jak pamięć o żołnierzach podziemia niepodległościowego - podkreślił działacz opozycji z czasów PRL Andrzej Gwiazda, po tym jak został uhonorowany nagrodą im. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
 • Karolina Korwin Piotrowska
  Karolina Korwin Piotrowska skomentowała wyrzucenie uczestników KOD z uroczystego pogrzebu Danuty Siedzikówny "Inki" i Feliksa Selmanowicza "Zagończyka". Sytuacja ta przypomniała dziennikarce przykry incydent, jaki spotkał ją pod Pałacem Prezydenckim tuż po katastrofie smoleńskiej.
 • Michał Kamiński
  "Jak śmieje się jedna moja znajoma, jestem klasycznym przykładem żołnierza wyklętego. Przeszedłem długą drogę, ewolucję ideową, którą trudno nazwać koniunkturalizmem, bo dzisiaj w Polsce jest raczej koniunktura na prawicę. Najlepszy dowód, że nawet Grzegorz Schetyna chce tam sytuować PO. Zobaczymy, bo jak to mówił Kazimierz Górski, gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Jesień w Sejmie może być gorąca ... - mówi w rozmowie z DGP Michał Kamiński, były poseł PiS i PO. 
 • Piotr Zelt
  Piotr Zelt w strych słowach skrytykował rządy Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem aktora, ludzie, którzy są obecnie przy władzy, próbują pisać nową historię, w której bandyci są bohaterami, a ludzi mających dorobek w odzyskiwaniu wolności się deprecjonuje.
 • Szczątki majora Zygmunt Szendzielarza "Łupaszki" złożono w trumnie
  Odnalezione i zidentyfikowane szczątki mjr. Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka wraz z pełnym umundurowaniem złożono w trumnie podczas wtorkowych uroczystości w Łodzi. Pogrzeb jednej z ofiar komunistycznej bezpieki odbędzie się 24 kwietnia w Warszawie.
 • Sierżant Józef Franczak, pseudonim Lalek lub Laluś, ostatni żołnierz wyklęty
  Zdrajcą okazał się jeden z najbliższych przyjaciół, brat stryjeczny jego narzeczonej. Aby schwytać ostatniego żołnierza podziemia niepodległościowego, SB sięgała nawet po nowoczesne – jak na tamte czasy – urządzenia podsłuchowe. Sierżant Józef Franczak, pseudonim Laluś, skutecznie wymykał się obławom przez 18 lat po zakończeniu wojny.