Artykuły na temat: chirurg

Jak rozpoznać skoliozę?

Skoliozy stanowią 80 proc. wszystkich skrzywień kręgosłupa. Chirurg, ortopeda i traumatolog Adrian Rymarczyk wyjaśnił, czym różni się skolioza od wad postawy. Lekarz powiedział także, jak rodzice mogą rozpoznać chorobę u swoich dzieci.

Lekarze z Elbląga, by zoperować nadgarstek, używają protezy stopy

Chirurg dr Mirosław Kulmaczewski opowiedział o operacji, którą przeprowadził na nadgarstku Artura Gołębiowskiego. By zoperować ten nadgarstek, użył protezy stopy. Na czym to polega? W studiu programu Gołębiowski powiedział, jak czuje się po przeprowadzonym zabiegu.

Jakie ryzyko niesie operacja powiększenia piersi?

Każdy zabieg operacyjny wiąże się z ryzykiem komplikacji, tak jest i w przypadku powiększania piersi. Najczęściej zdarzają się one w wyniku nieprzestrzegania zaleceń lekarza. Jednak czasem jest to wina materiałów.

Robot Da Vinci - rewolucja w chirurgii

Jak wyglądają operacje przeprowadzone przez robota Da Vinci? Badaczka nowych technologii Aleksandra Przegalińska opowiedziała o tym, czy roboty to przyszłość medycyny. Jakie nowości technologiczne pomagają w leczeniu?

Krakowski chirurg Jan S. skazany za łapówki trafił do więzienia

Krakowski chirurg dziecięcy Jan S. trafił w piątek po południu do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Lekarz został skazany za łapówki w 2016 r., ale unikał kary i ukrywał się. Policjanci zatrzymali go w piątek nad ranem.