Artykuły na temat: onkolog

Pierwsza wizyta u lekarza onkologa jest dla pacjenta najważniejsza

Trzeba zwrócić na siebie uwagę, kobieta może nawet założyć na głowę czerwony kapelusz, pierwsza wizyta u lekarza jest dla pacjenta najważniejsza – twierdzi prof. Maria Małgorzata Litwiniuk z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. Dodaje, że do wizyty trzeba też dobrze się przygotować merytorycznie.

Onkolog: mamy kolejny przełom w leczeniu raka płuca

Lek najnowszej generacji średnio aż o siedem miesięcy wydłuża przeżycie pacjentów z zaawansowanym rakiem płuca i specyficzną mutacją; to bardzo dużo - podkreśla konsultant krajowy ds. onkologii klinicznej prof. Maciej Krzakowski, powołując się na wyniki najnowszego badania.

Bezpłatne badania wykrywające nowotwory głowy i szyi

Bezpłatne badania profilaktyczne odbędą się w ramach rozpoczynającego się w poniedziałek, 16 września, Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi w Radomskim Centrum Onkologii. Skorzystają z nich pacjenci w wieku 40-65 lat.

Nowa przełomowa terapia antynowotworowa wkrótce w Polsce

Po raz pierwszy w Polsce wkrótce zostanie zastosowana nowa przełomowa metoda przeciwnowotworowa o nazwie CAR-T, ma ona pomóc w leczeniu jednej z odmian opornych na terapię chłoniaków – poinformowała prof. Lidia Gil z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Czym jest zespół suszonej śliwki i jak się go leczy?

Chirurdzy rekonstrukcyjni z Instytutu Onkologii w Gliwicach odnieśli kolejny wielki sukces - jako pierwsi na świecie przeszczepili chłopcu mięśnie brzucha pobrane z jego ud. Co to jest zespół suszonej śliwki? Na czym polegała ta nowatorska operacja?

Wielu chorych na nowotwory przeżywa bunt i silny lęk. To naturalne

Po wykryciu nowotworu wielu chorych przeżywa bunt i silny lęk, nie należy się temu dziwić, to naturalne, że się buntujemy, gdy spotyka nas krzywda. Ja też się bałem, kiedy się dowiedziałem, że mam chłoniaka – przyznał prof. Jacek Jassem, onkolog z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.