Artykuły na temat: onkologia

Pierwsza wizyta u lekarza onkologa jest dla pacjenta najważniejsza

Trzeba zwrócić na siebie uwagę, kobieta może nawet założyć na głowę czerwony kapelusz, pierwsza wizyta u lekarza jest dla pacjenta najważniejsza – twierdzi prof. Maria Małgorzata Litwiniuk z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. Dodaje, że do wizyty trzeba też dobrze się przygotować merytorycznie.

"Badania noblistów dają narzędzia, by opracowywać nowe leki"

Badania tegorocznych noblistów z fizjologii i medycyny dają innym naukowcom narzędzia, by opracowywać nowe leki, np. przydatne w chorobach serca czy w chorobach onkologicznych - powiedziała genetyk dr hab. Anna Wójcicka z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Onkolog: mamy kolejny przełom w leczeniu raka płuca

Lek najnowszej generacji średnio aż o siedem miesięcy wydłuża przeżycie pacjentów z zaawansowanym rakiem płuca i specyficzną mutacją; to bardzo dużo - podkreśla konsultant krajowy ds. onkologii klinicznej prof. Maciej Krzakowski, powołując się na wyniki najnowszego badania.

Nowotwory staną się w Polsce pierwszą przyczyną zgonów

Za 10 lat nowotwory mogą stać się pierwszą w naszym kraju przyczyną zgonów i już teraz musimy się do tego przygotować – apelowali eksperci z okazji przypadającego 4 października Światowego Dnia Onkologii oraz zainaugurowania kampanii „Ty decydujesz, czy zachorujesz”.

Bezpłatne badania wykrywające nowotwory głowy i szyi

Bezpłatne badania profilaktyczne odbędą się w ramach rozpoczynającego się w poniedziałek, 16 września, Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi w Radomskim Centrum Onkologii. Skorzystają z nich pacjenci w wieku 40-65 lat.