Artykuły na temat: palić

Jest sposób na rzucenie palenia: farmakoterapia

Są metody zwiększające szanse pozbycia się nałogu palenia tytoniu, należą do nich nikotynowa terapia zastępcza oraz niektóre leki, w tym antydepresanty oraz tzw. antagoniści receptora nikotynowego – twierdzi dr Magdalena Cedzyńska z Poradni Pomocy Palącym w Centrum Onkologii w Warszawie.

Z powodu palenia co roku umiera w Polsce średniej wielkości miasto

W Polsce pali około 9 mln osób - 31 proc dorosłych mężczyzn i 18 proc. dorosłych kobiet. "Statystyki nie napawają optymizmem" - skomentował podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Zbigniew Król podczas konferencji zorganizowanej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu.

Czy palacze przynoszą swoim firmom straty? Projekt "Firma wolna od tytoniu"

Pracodawcy RP oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego uważają, że palenie w pracy uderza w ekonomiczną efektywność firmy. Według obliczeń osoba, która w trakcie wykonywania obowiązków służbowych pięć razy dziennie wychodzi na 10-minutowe przerwy na papierosa, pracuje łącznie o 24 dni w roku mniej niż jej współpracownicy.

„Palenie jest niefajne”. Rekordowo mało młodych Norwegów sięga po papierosy

Rekordowa niska liczba młodych Norwegów sięga po papierosy. Wśród osób pomiędzy 16 a 24 życia rokiem pali jedynie 5 proc. mężczyzn i 1 proc. kobiet. - To stało się mniej popularne, to już nie jest „cool” - tłumaczy Ada Kalkvik, norweska nastolatka. Inna młoda mieszkanka Oslo Sigrid Marie Bergflodt dodaje, że „ludzie patrzą z góry na palaczy”, bo jest ono „niefajne”.

Propozycja wprowadzenia zakazu palenia w aucie, gdy jest w nim dziecko

To, co i tak powinno być logiczne, być może zostanie jeszcze uregulowane prawnie. Reprezentanci środowiska medyczno - prawniczego zaproponowali zmiany, chcąc chronić bezbronnych najmłodszych przed dymem papierosowym i substancjami z elektronicznych wyrobów tytoniowych w samochodzie.