Artykuły na temat: palić

Palenie papierosów niszczy… wzrok

Palenie tytoniu, również bierne palenie, ma zły wpływ nie tylko na serce i płuca, ale też na wzrok. Znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na wiele groźnych chorób narządu wzroku – przestrzega w Dniu bez Papierosa okulistka prof. Katarzyna Michalska-Małecka.

Dlaczego tak trudno rzucić palenie?

- Palenie to największy zabójca XX wieku - podkreśla Tadeusz Zielonka, pulmunolog. Dlaczego tak trudno pozbyć się tego nałogu? Jak Matyldzie Skubikowskiej udało się rzucić palenie?

E-papierosy na cenzurowanym. W życie weszła nowa ustaw

Zakaz sprzedaży w internecie, zakaz promocji i palenia w miejscach publicznych. Od 8 września e-papierosy są traktowane tak, jak zwyczajne – bez żadnej ulgi. Wszystko za sprawą nowej ustawy, która właśnie weszła w życie. Według jej zapisów papieros i e-papieros to jedno i to samo, a palacz musi mieć skończone 18 lat.

Teraz możesz rzucić palenie

Dzisiaj, 30 października, Europejski dzień eks-palacza. Z tej okazji Komisja Europejska promuje życie bez tytoniu. Na specjalnej wirtualnej mapie można było zapalić gwiazdkę i pochwalić się swoim sukcesem.

Zbyt okrągły brzuch? Winne papierosy

Czas zweryfikować opinię o "odchudzających właściwościach" papierosów. Jak wynika z najnowszych badań, palenie może przyczyniać się do gromadzenia tłuszczu w talii.

E-papierosy na receptę? Raport

Brytyjska Agencja Zdrowia Publicznego wydała raport w sprawie e-papierosów. Podczas gdy Amerykańskie Towarzystwo Medyczne widzi w nich drogę do podjęcia palenia tytoniu, Brytyjczycy są wręcz odwrotnego zdania. Raport brytyjskiej agencji postuluje, by lekarze przepisywali e-papierosy osobom zgłaszającym się po pomoc w rzuceniu palenia. Zgadza się z tym część środowisk medycznych.