Artykuły na temat: palić

SMS sposobem na rzucenie palenia

SMS może być skutecznym środkiem pomagającym w rzuceniu palenia. Szpital w Lleidzie, 200 kilometrów od Barcelony, wspiera codziennymi SMS-ami pacjentów, którzy chcą zerwać z papierosami. W ciągu trzech lat Oddział Uzależnienia od Nikotyny pomógł prawie tysiącu osobom.

Bez papierosów i bez nadwagi. Jak walczyć z nałogiem?

Strach przed przytyciem zniechęca do rzucenia palenia. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że papierosy szkodzą, zwiększając ryzyko raka i chorób serca. Palacze nie próbują jednak zerwać z nałogiem, bo nie chcą przytyć.

E-papierosy "nie tak szkodliwe"?

Ostrzeżenia o szkodliwości elektronicznych papierosów są zbyt alarmistyczne - uważają brytyjscy naukowcy. Ich zdaniem przestawienie się z tradycyjnego tytoniu na e-papierosy może być dużo korzystniejsze dla zdrowia.

Gigantyczne odszkodowania za śmierć palacza

Prawie 24 miliardy dolarów odszkodowania ma zapłacić amerykański koncern tytoniowy RJ Reynolds. To orzeczenie sądu na Florydzie. Pozew w tej sprawie złożyła żona palacza, który zmarł na raka płuc w 1996 roku.

E-papieros: wróg czy sprzymierzeniec w walce z nałogiem?

Wielu Polaków postrzega e-papierosy jako środek wspierający walkę z nałogiem tytoniowym. Tymczasem, jak alarmują onkolodzy i pokazują wyniki badań, elektroniczne papierosy nie powinny być promowane jako „zdrowsza forma palenia”, co potwierdzają również specjaliści z Kliniki Rzucania Palenia Allena Carra.

Implanty a palenie e-papierosów. Dentysta ostrzega

Powszechnie wiadomo, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Osłabia organizm, może powodować raka i zwiększać ryzyko zawału serca. Zapominamy jednak o tym, że papierosy także negatywnie wpływają na przebieg leczenia dentystycznego, w tym na wszczepianie implantów zębowych.

E-papierosy walczą z nałogiem? Nowe badanie

Elektroniczne papierosy pomagają rzucić palenie - sugerują brytyjscy naukowcy. Wyniki badań przeprowadzonych na grupie sześciu tysięcy ludzi publikuje pismo „Uzależnienie” („Addiction”) .