Została wydana decyzja o rozbiórce budowli, która została ustawiona nielegalnie, w terenach do tego nieprzeznaczonych. Zarówno właściciel działki, jak i inwestor otrzymali tę decyzję i jeżeli inwestor sam nie wykona rozbiórki, to zostanie wszczęte postępowanie w celu przymuszenia go do działania – powiedział Inspektor Nadzoru Budowlanego w Zakopanem Jan Kęsek

Reklama

Do tragicznego wypadku doszło 10 lutego na parkingu przy górnej stacji wyciągu narciarskiego Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej. Zerwany pod naporem silnego wiatru dach spadł wprost na cztery osoby, które przyjechały na zimowy wypoczynek z Warszawy.

Mimo reanimacji na miejscu zdarzenia, nie udało się uratować 52-latki i jej 15-letniej córki. 21-latka – druga córka zmarłej kobiety – w bardzo ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala w Nowym Targu, gdzie zmarła wieczorem tego samego dnia. Kolejny poszkodowany to 16-latek, który z urazami głowy i stłuczeniem barku trafił do szpitala w Zakopanem.

Właściciel wypożyczalni nart w Bukowinie Tatrzańskiej usłyszał zarzut popełnienia samowoli budowlanej. Przyznał się do winy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi krakowska prokuratura okręgowa