• Björn Borg i Wojciech Fibak
  Rządzili na kortach, a ich pojedynki przeszły do historii tenisa. Bjoern Borg i John McEnroe mierzyli się ze sobą 22 razy - każdy z nich wygrał 11 spotkań. Teraz na ekrany kin wszedł film "Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem", przedstawiający ich zaciekłą rywalizację w finale Wimbledonu w 1980 roku. Jaki naprawdę był szwedzki as tenisowy Björn Borg? Co napędzało porywczego Amerykanina Johna McEnroe? O tym m.in. rozmawialiśmy z legendą polskiego tenisa, Wojciechem Fibakiem, który doskonale znał obu zawodników.
 • Mężczyzna strzelający do tarczy
  "My po prostu sobie nie ufamy. Nie czujemy się pewnie, gdy ktoś obok nas ma broń. A przecież to jest tak naprawdę osoba zaufania publicznego, która została starannie sprawdzona. Ma papier od lekarza, jest zdrowa psychicznie i nigdy nie była karana" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Maciej Szadkowski z Nadwiślańskiego Towarzystwa Strzeleckiego, który komentuje założenia nowelizacji ustawy o broni i amunicji.
 • Zakochana para
  W niektórych sytuacjach możemy czuć się niepewnie, inne mogą nas stresować. Kiedy powinniśmy całować kobietę w dłoń, a kiedy nie? Czego lepiej nie robić na pierwszej randce? Jak się zachować, by wypaść jak najlepiej? O dobrym wychowaniu i nie tylko mówi nam Wojciech S. Wocław, który od kilku lat popularyzuje zasady savoir-vivre'u.
 • Jarosław Kaczyński i Donald Tusk
  Zatrudnianie znajomych i pociotków? Podwójne standardy? Kolesiostwo? Tak naprawdę nie ma znaczenia, która partia rządzi. Czy była to Platforma Obywatelska z PSL, czy teraz PiS, każdy musi zmierzyć się z oskarżeniami o nepotyzm. Bo ten dotyczy każdej partii rządzącej bez wyjątku. Obecna opozycja atakuje PiS za obsadzanie stanowisk swoimi, nie mającymi kompetencji? Nie tak dawno tym samym językiem Prawo i Sprawiedliwość oburzało się na nepotyzm PO i PSL. Przykłady? Proszę bardzo.
 • Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej
  "To, co się dzieje, jest zadziwiające. Nie mamy konfliktu wojennego na skalę ogólnoeuropejską od ponad 70 lat, ale w niektórych głowach rodzi się taka myśl, że to już chyba za długo. Że przydałoby się jakieś wzmożenie, które doprowadziłoby do radykalnych zmian w Europie" - mówi w rozmowie z DGP prof. Wojciech Burszta, antropolog kultury, kierownik Katedry Antropologii Kultury w Instytucie Kulturoznawstwa SWPS.
 • Małgorzata Skibińska
  To nie jest tak, że my tutaj jakiegoś programu powrotowego oczekujemy, bo na Wyspach nic się prawnie dla nas nie zmieniło. To, z czym się borykamy, to napięta atmosfera i perspektywa dwuletniej niepewności. Ale prawda jest taka, że z Wielkiej Brytanii - niż do Polski - jest nam znacznie bliżej do Irlandii - mówi nam szefowa organizacji Polish Professionals in London.
 • Karabin snajperski
  Zdyscyplinowani, opanowani profesjonaliści precyzyjnie trafiający w cel, ale też zwiadowcy i mistrzowie maskowania się... Snajperzy bojowi, to więcej niż strzelcy. Biografie tych najlepszych w swoim fachu przedstawia książka "Snajperzy Drugiej Wojny Światowej". Autorami są czołowi historycy wojskowości, a każdy z rozdziałów czyta się niczym znakomitą powieść. 
 • Pomnik poświęcony ofiarom mordu w Jedwabnem
  Książka "Miasta śmierci. Sąsiedzkie pogromy Żydów" autorstwa dr. Mirosława Tryczyka opisuje bestialskie mordy, których dokonano nie tylko w Jedwabnem, ale też w kilkunastu innych miastach i wsiach Podlasia. W swoich badaniach autor korzystał m.in. z materiałów zgromadzonych w IPN, zeznań świadków zbrodni złożonych w śledztwach, materiałów radzieckich, niemieckich i instytutu Yad Vashem.
 • Stanisław Ciosek
  Stanisław Ciosek przy okazji promocji swojej książki "Wspomnienia (niekoniecznie) dyplomatyczne" wyciągnął na światło dzienne historię, której głównym bohaterem był ówczesny wicepremier Leszek Balcerowicz. "To był szalony dzień"  - mówi dziennikowi.pl były polski ambasador w Rosji.
 • Płk Ryszard Kukliński (stoi nad gen. Jaruzelskim)
  Dr Sławomir Cenckiewicz nie ukrywa, że do napisania książki o płk. Ryszardzie Kuklińskim zainspirował go ostatni film Władysława Pasikowskiego pt. "Jack Strong" oraz fakt, że wcześniej podobnej książki nikt nie napisał. Autor "Atomowego szpiega" przekopał się m.in. przez archiwalia wojskowe z IPN. różnego typu materiały operacyjne wojskowych służb, ale nie tylko. Jaki obraz płk. Kuklińskiego wyłania się z dokumentów? Polacy byli, są i zapewne będą podzieleni w sprawie oceny pułkownika.