• Aleksander Kwaśniewski w Charkowie
  Stanisław Ciosek, były ambasador w ZSRR i Rosji, zdradza kulisy władzy PRL, upadku systemu i powstania rządu Tadeusza Mazowieckiego. W książce "Wspomnienia (niekoniecznie) dyplomatyczne" ujawnia także, kto spowodował słynną niedyspozycję "goleni prawej" prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w Charkowie podczas obchodów 59. rocznicy zbrodni katyńskiej.
 • Żołnierz amerykańskiej piechoty na froncie zachodnim, marzec 1918 roku
  Europa chciała tego konfliktu. Wojna, przekonywano, odświeża i wzmacnia narody. Jak puszczanie krwi przez lekarzy - mówi prof. Andrzej Chwalba,
 • Uroczystości 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - Donald Tusk i Władysław Bartoszewski
  Najważniejszych osób w państwie zabraknie 1 sierpnia w godzinę "W" podczas uroczystości na Wojskowych Powązkach. Nie pojawi się tam premier Donald Tusk, najprawdopodobniej nie będzie też prezydenta Bronisława Komorowskiego. Kto ich zastąpi?
 • Julia Pitera
  Kolację Radosława Sikorskiego i Jacka Rostowskiego na łączną kwotę 1352,25 zł sfinansowało MSZ. Były minister finansów nie chciał komentować "rozmowy prywatnej". A zatem panowie rozmawiali służbowo czy już "po godzinach"? Julia Pitera, która kilka lat temu jako pełnomocnik premiera do walki z korupcją tropiła nieprawidłowości związane ze służbowymi wydatkami, mówi: To było spotkanie służbowe.
 • Marek Belka, Sławomir Nowak, Bartłomiej Sienkiewicz
  Systematycznie rozszerza się lista nazwisk osób - bohaterów afery taśmowej. Do Marka Belki, Bartłomieja Sienkiewicza, Sławomira Nowaka i Andrzeja Parafianowicza dołączyli kolejni. Wśród nich m.in. szef MSZ, były minister finansów, były rzecznik prasowy rządu. O czym rozmawiali? Jakie były najważniejsze wątki? Zobacz w dziennik.pl. Tygodnik "Wprost" jako pierwszą opublikował rozmowę szefa NBP z ministrem spraw wewnętrznych...
 • Brazylia żyje mundialem. Zaczyna się święto futbolu
  Kibice już odliczają godziny do rozpoczęcia piłkarskich mistrzostw świata. Obok batalii na boisku, będzie toczyła się inna bitwa. O zyski. Mundial to prawdziwe złote żniwa dla bukmacherów. Podobnie jak w przypadku Euro 2012 liczą oni teraz na rekordowe wpływy.
 • Heinrich Himmler
  To jedna z najbardziej tajemniczych i przerażających postaci hitlerowskiego imperium zła. Historyk Peter Longerich na blisko 1000 stronach przedstawia sylwetkę Heinricha Himmlera, człowieka odpowiedzialnego za śmierć niezliczonych istnień ludzkich.
 • Politycy na Twitterze
  Takich obrazków próżno szukać w agencjach fotograficznych. Adam Hofman na "ścigaczu", premier Donald Tusk z wnukiem lepiący bałwana, "Afro" posła Adama Szejnfelda, czy "plażowy" strój Pawła Grasia... - tak wygląda polityczne ocieplanie wizerunku. Twitter pełen jest prywatnych zdjęć polskich polityków. Zobacz!
 • Gen. Marian Zacharski
  Z Polski wyjechał po głośnej aferze "Olina". Teraz gen. Marian Zacharski znów jest w kraju. Promuje swoje dwie książki, które niedawno ukazały się na rynku. W rozmowie z dziennik.pl były as wywiadu PRL mówi m.in. o planach na kolejne książki, komentuje zarzuty Józefa Oleksego pod swoim adresem, a Vincenta Severskiego nazywa... pionkiem
 • Marian Zacharski jako oficer UOP
  Człowiek, o którym uczą na szkoleniach w CIA i jednocześnie pułkownik UOP, który werbował na Majorce Władimira Ałganowa, po wielu latach nieobecności przyjeżdża do Polski. Tym razem jednak Marian Zacharski zjawi się nad Wisłą, by promować swoje dwie najnowsze książki.