• Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej
  "To, co się dzieje, jest zadziwiające. Nie mamy konfliktu wojennego na skalę ogólnoeuropejską od ponad 70 lat, ale w niektórych głowach rodzi się taka myśl, że to już chyba za długo. Że przydałoby się jakieś wzmożenie, które doprowadziłoby do radykalnych zmian w Europie" - mówi w rozmowie z DGP prof. Wojciech Burszta, antropolog kultury, kierownik Katedry Antropologii Kultury w Instytucie Kulturoznawstwa SWPS.
 • Płk Ryszard Kukliński (stoi nad gen. Jaruzelskim)
  Dr Sławomir Cenckiewicz nie ukrywa, że do napisania książki o płk. Ryszardzie Kuklińskim zainspirował go ostatni film Władysława Pasikowskiego pt. "Jack Strong" oraz fakt, że wcześniej podobnej książki nikt nie napisał. Autor "Atomowego szpiega" przekopał się m.in. przez archiwalia wojskowe z IPN. różnego typu materiały operacyjne wojskowych służb, ale nie tylko. Jaki obraz płk. Kuklińskiego wyłania się z dokumentów? Polacy byli, są i zapewne będą podzieleni w sprawie oceny pułkownika.
 • Gen. Marian Zacharski
  Z Polski wyjechał po głośnej aferze "Olina". Teraz gen. Marian Zacharski znów jest w kraju. Promuje swoje dwie książki, które niedawno ukazały się na rynku. W rozmowie z dziennik.pl były as wywiadu PRL mówi m.in. o planach na kolejne książki, komentuje zarzuty Józefa Oleksego pod swoim adresem, a Vincenta Severskiego nazywa... pionkiem
 • Marian Zacharski jako oficer UOP
  Człowiek, o którym uczą na szkoleniach w CIA i jednocześnie pułkownik UOP, który werbował na Majorce Władimira Ałganowa, po wielu latach nieobecności przyjeżdża do Polski. Tym razem jednak Marian Zacharski zjawi się nad Wisłą, by promować swoje dwie najnowsze książki.