• Stanisław Ciosek
    Stanisław Ciosek przy okazji promocji swojej książki "Wspomnienia (niekoniecznie) dyplomatyczne" wyciągnął na światło dzienne historię, której głównym bohaterem był ówczesny wicepremier Leszek Balcerowicz. "To był szalony dzień"  - mówi dziennikowi.pl były polski ambasador w Rosji.
  • Płk Ryszard Kukliński (stoi nad gen. Jaruzelskim)
    Dr Sławomir Cenckiewicz nie ukrywa, że do napisania książki o płk. Ryszardzie Kuklińskim zainspirował go ostatni film Władysława Pasikowskiego pt. "Jack Strong" oraz fakt, że wcześniej podobnej książki nikt nie napisał. Autor "Atomowego szpiega" przekopał się m.in. przez archiwalia wojskowe z IPN. różnego typu materiały operacyjne wojskowych służb, ale nie tylko. Jaki obraz płk. Kuklińskiego wyłania się z dokumentów? Polacy byli, są i zapewne będą podzieleni w sprawie oceny pułkownika.
  • "Wspólny wróg. Hitlerowskie Niemcy i Polska przeciw Związkowi Radzieckiemu"
    To druga książka w ostatnim czasie, po "Pakcie Ribbentrop-Beck" Piotra Zychowicza, która podejmuje wątek niemiecko-polskiego sojuszu i ewentualnego wspólnego ataku na Związek Radziecki. Tym razem jednak relacje Polski z ówczesnymi hitlerowskimi Niemcami przedstawia renomowany historyk, dyrektor niemieckiego Wojskowego Biura Badań Historycznych, prof. Rolf - Dieter Mueller.