• Kenneth Branagh jako Wallander
  Brytyjczycy wzięli się za filmowanie najbardziej popularnego szwedzkiego cyklu – książek Henninga Mankella o komisarzu Kurcie Wallanderze. Główna rolę w serialu BBC zagrał Kenneth Branagh. Trzy pierwsze odcinki właśnie ukazały się na DVD.
 • "Poważny człowiek" teraz na DVD
  W "Poważnym człowieku" (premiera DVD 10 lutego) bracia Coen opowieść o krainie swojego dzieciństwa przepuścili przez filtr amerykańskiej tradycji literackiej, żydowskiej metafizyki i jedynego w swoim rodzaju poczucia humoru.
 • Lee Daniels i jego film zdobyli dwa Oscary
  Producent filmu "Monster’s Ball. Czekając na wyrok" – Lee Daniels – teraz zdobywa uznanie jako reżyser. Jego "Hej, skarbie" nagrodzono dwoma Oscarami.
 • mat. promocyjne
  Christoper Nolan to reżyser, który do tej pory wszystko potrafił obrócić w złoto. Jego filmy nie tylko zarabiały krocie. Miały też oryginalny pomysł, sznyt i odwagę. W „Incepcji” widać świetny warsztat, ale błysku zabrakło.
 • Jury, któremu w tym roku przewodniczy reżyser "Królowej" Stephen Frears, a w składzie znaleźli się m.in. aktorka Toni Collette i zeszłoroczny laureat literackiego Nobla Orhan Pamuk wybierze laureta Złotej Palmy. Polscy widzowie niedługo będą mogli skonfrontować jego gust z własnym. Już w czerwcu na nasze ekrany trafią pierwsze gorące filmy z Cannes.