• Wielki powrót zawodu guwernantki?
    Zamożniejsza część polskiego społeczeństwa zaczyna poszukiwać osób, które pomogą rodzicom wychowywać i uczyć dzieci. Znalezienie osób dobrze przygotowanych do pełnienia tej funkcji wcale nie jest prostym zadaniem. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, Wydział teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ma zamiar uruchomić podyplomowe studia dla guwernantek. Podczas ostatniego naboru zgłosiło się jednak zbyt mało chętnych, by kształcenie rozpoczęło się wiosną. Uruchomienie nowego kierunku studiów przesunięto więc na jesień bieżącego roku.
  • Nadal można się dostać na bezpłatne studia dzienne w Warszawie. Dla kandydatów na studia niestacjonarne i podyplomowe rozpoczyna się intensywny okres powakacyjnej rekrutacji. Można zapisać się na studia niestacjonarne, a potem próbować się przenieść na studia dzienne.
  • Nie bój się zmiany zawodu!
    Ludzie zmieniają zawód kilka razy w życiu, stosownie do potrzeb rynku pracy. Podnoszenie kwalifikacji to warunek rozwoju kariery. Okazję do pogłębienia kwalifikacji w preferowanym kierunku i do nabycia nowych stwarzają studia podyplomowe.