• Traktowany jest nieco po macoszemu, chociaż można powiedzieć, że stanowi kręgosłup domu. Przedpokój scala mieszkanie, jest też pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzą goście, jest więc odpowiedzialny za pierwsze wrażenie, jakie na nich zrobi nasz dom.
  • Czy zauważyli państwo, że styl typowy dla urządzania mieszkań coraz śmielej pojawia się we wnętrzach budynków użyteczności publicznej? Jest to silny trend w urządzaniu sklepów. Właściciele alternatywnych składów najchętniej sięgają po rzeczy z komisów i pchlich targów.
  • Łatwy dostęp do nowości i wzorców z zagranicy oraz wzrost zamożności społeczeństwa sprawiają, że zmienia się nasz styl życia. I co za tym idzie sposób, w jaki urządzamy mieszkania. Obecnie bardzo pożądanym pomieszczeniem w domu stała się garderoba.
  • W przypadku producentów akcesoriów wnętrzarskich (tkaniny, ceramika, szkło) od pewnego czasu uwidocznia się podział kolekcji na sezony: wiosna – lato i jesień – zima. Podział ten przejęto od firm odzieżowych. W podobny do producentów ubrań sposób dostosowuje się również paletę kolorów do pór roku.
  • Zabudowany taras lub balkon to nic innego jak weranda, czyli pomieszczenie o funkcji typowo wypoczynkowej. Tradycyjnie wnętrze werandy wypełnia zieleń. Bardzo często urządza się w nich nawet ogrody zimowe.
  • Ubiegły rok nie przyniósł spektakularnych i przełomowych wydarzeń, jeśli chodzi o design. Nie oznacza to jednak, że nic się w nim nie działo i nie nastąpił żaden postęp w tej dziedzinie. Ciekawym zjawiskiem, które jest coraz bardziej widoczne w urządzaniu wnętrz, jest sezonowość akcesoriów wnętrzarskich.
  • Do każdego z pomieszczeń domu coraz śmielej wkraczają nowoczesne wykończenia. Pozwalają uzyskiwać niespotykane przy tradycyjnych materiałach efekty, przy tym są niezwykle wytrzymałe i do złudzenia przypominają tworzywa naturalne.
  • Oświetlenie, jakie zastosujemy w pomieszczeniu, zawsze powinno być dostosowane do jego funkcji. Jeśli salon nie jest połączony z jadalnią i służy wyłącznie jako miejsce wypoczynku, to warto zastosować w nim kilka różnych źródeł światła. Ich rolą będzie podkreślenie funkcji tego pomieszczenia.
  • Comeback pokoju kąpielowego
    Powrót do antycznego spojrzenia na człowieka, w którym równoważne duszy jest ciało... Moda na dalekowschodnie rytuały oczyszczania ciała i holistyczna filozofia SPA... Żyjemy w czasach kultu ciała, a jego pielęgnacja wymaga odpowiednich warunków i oprawy. Do tego nie wystarcza już tradycyjna łazienka - pisze Karina Snuszka z pracowni Interium Studio.