• Marta Miłoszewska
  W Polsce mamy do czynienia z sytuacją, że każdy, kto się spiera z władzą, jest od razu lewakiem, od razu jest wkładany w jakieś buty. I nikt nie niuansuje, nie zastanawia się, bo żyjemy w czasach, kiedy wszystko musi być czarno-białe, a niuanse są zwyczajnie niemodne. I jeszcze jedno – za rządów Platformy nikt nie nazywał artystów lewakami - mówi w rozmowie z DGP Marta Miłoszewska, reżyserka, wykładowczyni akademicka i działaczka społeczna.
 • Bronisław Komorowski
  "Rząd PO i PSL nie wykazał chęci do potrząśnięcia kiesą, a szkoda. Mówiąc wprost, sknerzyli, a potem przyszli następni i te pieniądze wydali. Dzisiaj rząd wie, że wydaje ponad stan i nie przygotowuje Polski do nadciągającego kryzysu" - mówi w wywiadzie dla DGP były prezydent Bronisław Komorowski.
 • Sylwia Spurek 2 Fot. Maksymilian Rigamonti
  Przykre jest to, że prawa kobiet to jest coś, co może pogrążyć polityka w kampanii albo pozwolić mu wygrać. Nie rozumiem, dlaczego stały się tak polityczną kwestią. Przecież powinny być neutralne. Szczególnie, jeśli chodzi o przemoc w rodzinie. Przecież wszyscy od lewa do prawa powinniśmy się zgadzać, że to jest niedopuszczalne - mówi Sylwia Spurek, prawniczka i zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Justyna Sobczyk. Fot. Maksymilian Rigamonti
  "Rolę śmierci w spektaklu chciała zagrać tylko jedna dziewczyna. Inni się wręcz cieszyli, że nie muszą być śmiercią. Jedna z aktorek powiedziała nawet: Mnie interesuje życie, ze śmiercią nie chcę mieć nic wspólnego” - mówi Magdalenie Rigamonti reżyserka Justyna Sobczyk.
 • Joanna Lichocka
  "Nie krytykuję tych, którzy mają inne poglądy, a tylko tych, którzy świadomie kłamią. Mówię to głośno od lat. Nie przyjmuję zaproszeń do niektórych stacji i tytułów właśnie dlatego – za łgarstwa. A nie dlatego, że mają inną linię polityczną. Pani nie krytykuję i nie pouczam, mimo że ma pani inne poglądy, prawda?" – mówi zasiadająca w Radzie Mediów Narodowych posłanka PiS Joanna Lichocka w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.