• Piotr Semka fot. Maksymilian Rigamonti
  Tusk ma ogromną siłę uwodzenia. Zawsze więcej od niego wymagałem. Był przecież z Gdańska. A moja książka to pean na temat niepowtarzalności Gdańska. Zakładałem, że tradycja tego miasta pchnie go w stronę mądrzejszej syntezy konserwatyzmu z nowoczesnością. Przez lata patrzyłem na niego z zachwytem, nie dostrzegając wad. Teraz jest dla mnie rozczarowaniem. Kiedy w 1991 r. przyjechał do Warszawy, to zachłysnął się blichtrem - mówi dziennikarz Piotr Semka w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Wiktor Świetlik, Wojciech Surmacz, fot. Maksymilian Rigamonti
  Nie wprowadzamy tu żadnego zamordyzmu. Choć nie wykluczam, że pluralizacja anteny powoduje, że część słuchaczy odchodzi – mówią Wiktor Świetlik i Wojciech Surmacz z radiowej Trójki w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Agnieszka Romaszewska-Guzy
  "Jeśli pani chce wydobyć ode mnie, że senator Romaszewski byłby przeciwko temu, co się dzieje z Trybunałem Konstytucyjnym, to panią zdziwię. On byłby bardzo za. Zawsze uważał, że władzę Trybunału nad Sejmem należy ukrócić i uznawał Trybunał za ciało z gruntu polityczne. Z drugiej strony sądzę, że byłby przeciwny temu, co robi PiS w kwestii dziennikarzy w Sejmie" - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Agnieszka Romaszewska-Guzy, szefowa telewizji Biełsat.
 • Marcin Wolski
  Ja jestem lojalny wobec idei, którą reprezentuje obecna władza. Nie uważam się za człowieka partyjnego, tylko za człowieka idei – mówi w rozmowie z DGP nowy szef TVP 2 Marcin Wolski.
 • Rafał A. Ziemkiewicz
  "Wyznaję zasadę, że jak Żydzi nazywają mnie antysemitą, a antysemici Żydem, to wszystko jest porządku. Teraz jestem PiS-owcem dla wszystkich, tylko nie dla samego PiS-u. Bo dla PiS-u jestem w szufladzie: faszysta, narodowiec. Zajmuję się polityką, jestem zaangażowany politycznie, ale politykiem nie jestem" - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Rafał A. Ziemkiewicz.
 • Bronisław Wildstein
  Chciałbym, żeby to państwo zostało przeorane. Będzie trudno, bo rząd będzie miał przeciwko sobie media, wielki biznes, korporacje - przede wszystkim sędziowską - i Trybunał Konstytucyjny - mówi Bronisław Wildstein w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.