• Katarzyna Lubnauer
  Ryszard Petru w porównaniu z Biedroniem jest światopoglądowym konserwatystą. Do polityki się wchodzi, żeby prezentować swoje poglądy, a nie po to, żeby dostosowywać je do zapotrzebowania. A to przecież Ryszard powiedział, że dobrze by było, żeby ludzie innej orientacji seksualnej się z tym nie obnosili - mówi szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Monika Jaruzelska
  Kiedy umarł mój ojciec, to umarł także obiekt nienawiści wielu Polaków. I tę lukę trzeba było czymś wypełnić. Okazuje się, że najlepszym wypełniaczem może być dziecko znienawidzonej osoby. Nie ma Jaruzelskiego, jest Jaruzelska, więc Jaruzelski jest ciągle żywy. Nie chciałabym się jednak stać nowym logo stanu wojennego - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Monika Jaruzelska.
 • Andrzej Urbańczyk. Fot. Maksymilian Rigamonti
  Byłem 11-letnim chłopcem, kiedy Elżunia trafiła do naszego domu. To rodzice podjęli decyzję, by adoptować dziecko - wspomina w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Andrzej Urbańczyk. Jego rodzice byli przekonani, że przyjmują polską dziewczynkę. "Zorientowaliśmy się, że jest inaczej, kiedy na głowie Elżuni pojawił się ciemny paseczek - zaczęły odrastać tlenione włoski".
 • Anne Applebaum Fot. M. Rigamonti
  Rosjanie inwestują w ludzi, w długoterminowe relacje z tymi, którzy grają na ich rzecz. Przecież tutaj, w Polsce, ministrem obrony narodowej był człowiek, który miał wokół siebie przez wiele lat ludzi mających dziwne kontakty z Rosją. A oficer kontrwywiadu wojskowego, która to badała, została zdegradowana i jest szykanowana. Dlaczego? - pyta Anne Applebaum,
 • Bartosz Łoza, fot. Maksymilian Rigamonti
  Przez wiele lat Polska stosowała jedną strategię: pracuj, aż się przewrócisz. Już wiadomo, że pracować więcej, bardziej, dłużej się nie da. Szybciej biegać z taczką nie będziemy. Nie ma rezerw. Ku refleksji warto przypomnieć, że najmniej pracują Niemcy i Holendrzy. Jesteśmy więc w fazie słabo uświadamianego kryzysu społecznego - mówi psychiatra Bartosz Łoza w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Krzysztof Berbeka
  Ojciec miał sporo kryzysowych sytuacji, z których zawsze wychodził obronną ręką. Czuliśmy, że nie zostaniemy sami. Znaliśmy przecież rodziny, dzieci, których ojcowie zostali w górach. Widziałem, ile cierpienia się z tym wiąże, ilu ludzi góry zabrały i jak ciężko jest być dzieckiem himalaisty - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Krzysztof Berbeka, syn Macieja Berbeki, himalaisty, który w 2013 roku zginął w czasie zejścia z Broad Peak.
 • Henryk Troszczyński
  Wzięliśmy łopaty, poszliśmy i dokopaliśmy się do mundurów, do guzików. Taki dołek tylko niewielki wykopaliśmy. Gorzko w ustach się zrobiło. Do tej pory gorzko. Nie mogłem pojąć, że ktoś mógł takiej zbrodni dokonać. Smród było czuć, gaz leciał. Guziki wzięliśmy, pozawijaliśmy w serwetki - mówi Henryk Troszczyński w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Piotr Bukartyk
  Młodzi artyści sięgają po moje piosenki, również te starsze od nich samych, więc może jednak nie jestem tak kompletnie do dupy, jak mówią panowie z dyrekcji? Mogę co najwyżej być wrzodem na dupie. No to śmiało, proszę wyciskać - mówi Piotr Bukartyk, muzyk, kompozytor i autor tekstów, w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. 
 • Rafał Trzaskowski Magazyn
  W polityce od zawsze chadzam swoimi ścieżkami. Nie mówię przekazami dnia, tylko otwarcie komunikuję, że jeśli nie wyciągniemy wniosków z tego, co się działo w PO, to nie będziemy wygrywać wyborów. Nie mam też problemów z tym, żeby powiedzieć, co PiS robi dobrze. I nie dam sobie wmówić, że jestem jakimś potakiwaczem, czyimś politycznych dzieckiem, wychowankiem - przekonuje Rafał Trzaskowski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. 
 • Cezary Łazarewicz, Andrzej Bober
  Dałem tę książkę do przeczytania Izie Cywińskiej. Przeczytała kawałek, od razu zadzwoniła, że świetne, że super, a ja na to, żeby doszła do ostatniej strony. Nie odzywała się z tydzień. Zadzwoniłem, a ona, że nikt takiej krzywdy do tej pory Wałęsie nie zrobił, jak zrobi wasza książka. Pokazujecie, jak traktował ludzi - mówią w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Andrzej Bober i Cezary Łazarewicz, autorzy książki "Ja. Rozmowa z Lechem Wałęsą".