• Piotr Semka fot. Maksymilian Rigamonti
  Tusk ma ogromną siłę uwodzenia. Zawsze więcej od niego wymagałem. Był przecież z Gdańska. A moja książka to pean na temat niepowtarzalności Gdańska. Zakładałem, że tradycja tego miasta pchnie go w stronę mądrzejszej syntezy konserwatyzmu z nowoczesnością. Przez lata patrzyłem na niego z zachwytem, nie dostrzegając wad. Teraz jest dla mnie rozczarowaniem. Kiedy w 1991 r. przyjechał do Warszawy, to zachłysnął się blichtrem - mówi dziennikarz Piotr Semka w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Paweł Olechnowicz Fot. Maksymilian Rigamonti
  "Moja wiedza była komuś nie na rękę. Przejęcie Lotosu przez Orlen to zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Przecież w Orlenie państwo ma tylko 27 proc. udziałów" - mówi były prezes Lotosu Paweł Olechnowicz
 • Prezes PZPS Jacek Kasprzyk Fot. Maksymilian Rigamonti
  "Podjąłem decyzję, że przeszczepiam szpik. Okazało się, że mogę mieć tylko jednego dawcę, mojego syna. Jest najbardziej zbieżny ze mną i odda mi swój szpik. Szansa na to, że się uda, że będę żył wynosi 50 procent" - mówi prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Iwona Wyszogrodzka, fot. Maksymilian Rigamonti
  Magdalenie Ogórek nie stało się nic złego. Zadbała, by mieć dobry, czysty kadr i filmowała akcję zza opuszczonej szyby. Aż do niecierpliwej uwagi policjanta, który zażądał, żeby jechała zamiast filmować, skoro protestujący się rozstąpili - mówi Iwona Wyszogrodzka, Obywatelka RP i uczestniczka kontrowersyjnego protestu przed TVP, w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Robert Biedroń Fot. Maksymilian Rigamonti
  Powołam Komisję Prawdy i Pojednania na wzór tej, która działała w RPA po zniesieniu apartheidu. Chciałbym, by zostały wyjaśnione wszystkie przypadki złamania konstytucji przez PiS - mówi Robert Biedroń w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Piotr Gliński. Fot. Maksymilian Rigamonti
  Gdyby nasi poprzednicy, korzystając wtedy z monopolu władzy, nie zastosowali siłowego rozwiązania w tej sprawie i nie zlekceważyli głosów milionów Polaków, nie byłoby tego politycznego kontekstu. To nie my zachowaliśmy się tu jak polityczni troglodyci - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti minister kultury Piotr Gliński.
 • Michał Wroczyński
  "Szacuję, że nawet 30 proc. hejtu w polskim internecie to płatny trolling. Jest jakaś dyskusja merytoryczna o polityce i nagle pojawia się wpis atakujący. Tylko po to, żeby rozbić dyskusję, zaszczuć jej uczestników. W takich przypadkach mówi się o zamachu na demokrację" - mówi w wywiadzie dla DGP Michał Wroczyński, współzałożyciel i szef CEO and Fido AI - Poland, kognitywista, specjalista od sztucznej inteligencji. "Kiedy pojawiają się negatywne emocje, łatwiej się nami manipuluje. Złość to lęk, a kiedy się boimy, to nie myślimy racjonalnie i nie głosujemy racjonalnie" - dodaje. 
 • Witold Waszczykowski
  "Pamiętam, jak w 2001 r., kiedy byłem ambasadorem w Iranie, przyjechałem na konsultacje do Polski i rozmawiałem z Władysławem Bartoszewskim. Na koniec powiedział: 'Pan będzie ministrem'. I po 15 latach tak się stało". Z Witoldem Waszczykowskim rozmawia Magdalena Rigamonti.
 • Ewa Kopacz
  W Sejmie na dole jest zakład fryzjerski. Obok siebie są trzy fotele. Zdarza się, że na jednym siedzi posłanka PiS, na drugim siadam ja. Zaczynamy rozmawiać, jest całkiem przyjemnie. I nagle wchodzi druga posłanka PiS, zajmuje trzeci fotel i wtedy panie z PiS zaczynają rozmawiać już tylko ze sobą. Mnie nie zauważają. Ta pierwsza pani posłanka nie może się przyznać tej drugiej, że przed chwilą ze mną gawędziła, bo zaraz po wyjściu ta druga doniosłaby na tę pierwszą, że tamta zdradziła i rozmawia z opozycją. Myślę, że oni tam, w PiS, bardzo się pilnują, jeden donosi na drugiego, boją się zostać oskarżeni o bratanie się z opozycją - mówi Ewa Kopacz w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Janusz Piechociński
  Zobaczy pani. Za tą Polską w ruinie będzie się tęskniło. Przecież to jest żadna tajemnica, że ludzie się zmęczyli jedną władzą, a zawierzyli drugiej. Do tego zostali kupieni za 500 zł, bo to jest 266 puszek piwa - mówi Janusz Piechociński w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.