• Michał Fedorowicz, fot. Maksymilian Rigamonti
  "Wróćmy do taśm Sowa i Przyjaciele. Gdyby wtedy tak PO zadziałała w internecie, jak PiS prawie pięć lat później, to tematu zwyczajnie by nie było. Wspominalibyśmy dziś, jeśli w ogóle, o żarcikach ministrów" - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Michał Fedorowicz, analityk z agencji doradczej Apostołowie Opinii. - "Osoby, które zarządzają informacją, uczą się, wiedzą, że nie ma co czekać z problemami. Trzeba ciąć od razu. Łatwiej robi się media społecznościowe, jeśli są realne struktury terenowe, a PiS takie struktury ma".
 • Sekielscy Fot. Maksymilian Rigamonti
  "Dziennikarze powinni stać pod domem kardynała Dziwisza i domagać się odpowiedzi na pytania o ukrywanie pedofilii przez papieża i przez niego samego. A nie zadowalać się oświadczeniem, że Jan Paweł II walczył z pedofilią w Kościele. Może w końcu trzeba uznać, że kardynał Dziwisz nie jest święty i ma obowiązek odpowiedzieć na wszystkie ważne pytania" - mówi Tomasz Sekielski. Razem z bratem Markiem i żonami, Dominiką oraz Anną, opowiadają Magdalenie Rigamonti o kulisach powstawania filmu "Tylko nie mów nikomu".
 • Leszek Jażdżewski 2 Fot. Maksymilian Rigamonti
  "Nie zabrałem głosu w żadnej sprawie w imieniu Donalda Tuska" - ocenił Leszek Jażdżewski redaktor naczelny "Liberté!" w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. Odniósł się tak do swojego wystąpienia przed wykładem byłego premiera. I porównał do mało znanego Prince’a występującego przed Rolling Stonesami.
 • Włądysław Teofil Bartoszewski, fot. Maksymilian Rigamonti
  "W ostatnich latach z MSZ pousuwano masę ludzi albo ich włożono do zamrażarki. Reszta jest prowadzona w sposób niekompetentny. Mamy złe stosunki z Rosją, Francją, coraz gorsze z Niemcami, narobiliśmy nieprawdopodobnych szkód w relacjach z Izraelem i Stanami Zjednoczonymi"- mówi w Magazynie DGP kandydat PSL na europosła oraz syn Władysława Bartoszewskiego - Władysław Teofil Bartoszewski.
 • Kalinowski
  Małżeństwo jest małżeństwem, ja na inną formułę się nie godzę. Platformie ta deklaracja pomogła, bo przy wysokich notowaniach Biedronia trzeba było jakiś mur pobudować, żeby odpływu elektoratu nie było - tak Jarosław Kalinowski ocenia podpisanie przez PO deklaracji LGBT.
 • Bożena Będzińska - Wosik fot. Maksymilian Rigamonti
  W wielu szkołach można znaleźć ślady szkoły pruskiej sprzed 200 lat. Dzieci kują na pamięć, nie mają możliwości zaspokajania własnej ciekawości - tak polską szkołę ocenia w rozmowie z Magdaleną Rigamonti w Magazynie DGP Bożena Będzińska-Wosik, dyrektor Szkoły Podstawowej nr. 81 w Łodzi
 • Jakub Wygnański, fot. Maksymilian Rigamonti
  "W 1980 r. pierwsze postulaty Solidarności też dotyczyły kiełbasy i kalorii. I nagle się okazało, że chodzi o godność. Jeśli liczyć, że tylko połowa nauczycieli znalazła się w tym zawodzie z poczucia misji, to i tak jest 350 tys. ludzi, którym chodzi o lepszą szkołę i godne traktowanie nie tylko ich samych, lecz także uczniów" - mówi Magdalenie Rigamonti Jakub Wygnański, socjolog i współtwórca organizacji pozarządowych. 
 • Sławomir Broniarz Fot. Maksymilian Rigamonti
  "Jeśli nauczyciele przyczynią się do zmiany na scenie politycznej, to będzie efekt działania tego rządu" - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti prezes ZNP Sławomir Broniarz. - "Minister Zalewska ma niebywałą zaletę: wbrew oczywistym faktom wprowadza ludzi w błąd. Problem polega na tym, że na te kłamstwa dali się nabrać ci, którzy nie mieli o edukacji zielonego pojęcia".
 • Michał Rachoń Fot. Maksymilian Rigamonti
  Ja patrzę każdej władzy na ręce. Twardzi krytycy PiS mają głos w każdym moim programie. Fakty są święte, opiniami możemy się różnić - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti, Michał Rachoń. 
 • Piotr Semka fot. Maksymilian Rigamonti
  Tusk ma ogromną siłę uwodzenia. Zawsze więcej od niego wymagałem. Był przecież z Gdańska. A moja książka to pean na temat niepowtarzalności Gdańska. Zakładałem, że tradycja tego miasta pchnie go w stronę mądrzejszej syntezy konserwatyzmu z nowoczesnością. Przez lata patrzyłem na niego z zachwytem, nie dostrzegając wad. Teraz jest dla mnie rozczarowaniem. Kiedy w 1991 r. przyjechał do Warszawy, to zachłysnął się blichtrem - mówi dziennikarz Piotr Semka w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.