• Co można kupić za 50 milionów złotych
  Wielka kumulacja w lotto spowodowała, że przed kolekturami ustawiają się kolejki. Jutro też będą tłumy. Warto jednak sprawdzić, co można kupić za rekordową kwotę wygranej - 50 mln zł. A dokładniej za 45 mln, bo 10 proc. podatku będziemy musieli odpalić państwu.
 • "DGP": Małgorzata Wyszyńska nie chce kierować "Wiadomościami" TVP
  Pozostaję na stanowisku dyrektora Jedynki, wycofałam swoją rezygnację - powiedziała szefowa TVP1 Iwona Schymalla. Dodała, że nie będzie żadnych zmian kadrowych w "Wiadomościach". Zastępcą Schymalli pozostaje Andrzej Godlewski.
 • Iwona Schymalla zrezygnowała z szefowania TVP 1
  Iwona Schymalla, dyrektor Programu I TVP, zrezygnowała ze stanowiska - dowiedział się "DGP". Prezes Telewizji Polskiej na razie dymisji nie przyjął, ponieważ najpierw chce porozmawiać z Schymallą na temat powodów jej decyzji. Choć w TVP huczy od plotek, że decyzja ma podłoże polityczne, to Schymalla zaprzecza, jakoby chodziło o naciski.
 • Polski europoseł idzie na wojnę z Gazpromem
  Polski eurodeputowany Konrad Szymański z PiS zaapelował do Komisji Europejskiej, by nie tolerowała monopolistycznej polityki Gazpromu. Jego zdaniem KE powinna wysłać Rosji jasny sygnał w tej sprawie.
 • Kuchenka gazowa
  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zamierza podnieść ceny gazu od 1 czerwca. Wniosek w tej sprawie złożyło PGNiG do Urzędu Regulacji Energetyki.
 • PiS spróbuje odwołać Kamińskiego
  Eurodeputowani PiS złożą wniosek o wotum nieufności wobec Michała Kamińskiego, który w Parlamencie Europejskim kieruje frakcją Konserwatystów i Reformatorów. Na to stanowisko został wybrany jako przedstawiciel PiS. Teraz jednak jest członkiem PJN i dlatego politycy partii Kaczyńskiego uznali, że nie już powinien pełnić tej funkcji.