• Optymizm zwycięża
  Na rynkach zagościł optymizm. Wszystko przez słowa szefa FED, który zapewniał, że użyje wszelkich dostępnych metod, by pogłębić stymulację amerykańskiej gospodarki - uważa Przemysław Gerschmann, analityk TMS Brokrers.
 • Cały świat czeka na to, co powie Ben Bernanke
  Dziś odbywa się wyczekiwana przez rynki coroczna konferencja bankowców w Jackson Hole, w stanie Wyoming. Jej punktem kulminacyjnym będzie przemówienie szefa FEDu, które rozpocznie się o godz. 16:00 polskiego czasu. Dokładnie w tym samym miejscu rok temu Ben Bernanke zapowiedział uruchomienie drugiej rundy ilościowego łagodzenia polityki pieniężnej (QE), polegającej na skupie przez bank centralny aktywów na rynku wtórnym.
 • Szatański plan Szwajcarii na uratowanie franka
  Giełdy toną, a frank idzie w górę. To przeraża Szwajcarów, dlatego ich bank centralny wpadł na szatański plan, jak uspokoić kurs waluty. Poziom franka ma już nie zależeć od spekulantów.
 • Giełdy toną. "Czarny piątek" w Warszawie
  Gigantyczne kłopoty Ameryki i strefy euro pogrąża świat. Spanikowani inwestorzy wyprzedają akcje, bo boją się kolejnych bankructw. Nic więc dziwnego, że polska giełda ma coraz większe problemy. W ciągu ostatnich sesji WIG20 stracił aż 10 procent. A będzie gorzej.
 • Złoty czeka na Grecję. Może być ciężko
  Złoty odrabia straty, jednak to może być chwilowe zwycięstwo. Dziś poznamy bowiem dane o deficycie obrotów bieżących, a także wreszcie dowiemy się, czy Grecja uniknie bankructwa.
 • Złoty lekko traci. Inwestorzy czekają na wieści z Grecji
  Wszyscy czekają, na to, co stanie się w środę. Grecki parlament będzie wtedy głosował nad cięciami budżetowymi. Jeśli pakiet oszczędnościowy nie przejdzie, to złoty i euro pójdą na dno.
 • Złoty coraz mocniejszy. Dobre informacje z Grecji
  Wotum zaufania dla greckiego rządu umocniło złotego. Nasza waluta cały czas idzie w górę wobec głównych walut. Jednak nie ma co liczyć na znaczące ruchy złotego, bo zbliża się długi weekend.
 • Inwestorzy uwierzyli, że premier Grecji uzyska dziś wotum zaufania. Przestali więc bać się bankructwa i wrócili do europejskich walut. Korzysta na tym złoty, który wreszcie odrabia straty.
 • Złoty się umacnia, ale nie wobec franka
  Co ze złotym? Na razie lekko się umacnia wobec euro i dolara. Niestety kurs franka cały czas idzie w górę i przekroczył już 3,27 złotego. Wszystko jednak rozstrzygnie się jutro, gdy poznamy ważne dane z Azji. Jeśli będą one złe, to o umocnieniu złotego nie ma nawet co marzyć.
 • Inwestorzy czekają na decyzję RPP. Złoty lekko w górę
  Ben Bernanke rozczarował inwestorów. Nie obiecał kolejnego pakietu pustego papieru, zwanego dolarem, więc amerykańska waluta zaczęła tracić. Los złotego zależy dziś jednak od decyzji RPP. Inwestorzy boją się ryzykować i grać na podwyżkę, czy obniżkę stóp procentowych, bo ostatnie decyzje ekonomistów zaskoczyły rynek.