• Legoland, Billund, Dania
  Na wakacyjne szaleństwo nie zawsze ma się tyle czasu, ile by się chciało – jednak już kilka wolnych dni pozwala na niezapomnianą zabawę z rodziną w jednym z coraz liczniejszych parków rozrywki w Europie. Nie czeka nas długa droga, bo jeżeli zdecydujemy się na lot samolotem, podróż potrwa kilka godzin. Już jeden dzień takiej zabawy gwarantuje mnóstwo wrażeń i emocji, a atrakcji starcza spokojnie na trzy-cztery dni. Jest to idealny pomysł na rodzinny wypad na weekend niezależnie od tego, ile lat mają członkowie rodziny. Sukces parków zależy od tego, czy stworzy przyjazną atmosferę dla każdego.
 • Podróże tanimi liniami i transport z lotnisk
  Wybierasz się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Paryża? A może planujesz lot do Londynu? Zanim kupisz bilety u niedrogiego przewoźnika, sprawdź go. Tanie linie lotnicze nie są tanie dlatego, że rezygnują z części zysku, ale dlatego, że obniżają koszty.
 • Gdzie na majówkę 2015? Finlandia
  Weekend majowy to idealna pora na wypad w jakieś interesujące miejsce. Pogoda jest niemal gwarantowana w każdym zakątku Europy i w wielu miejscach na świecie. Co może być przyjemniejszego niż odkrywanie nowych miejsc, wygrzewanie się w wiosennym słońcu i odpoczynek na łonie rozkwitającej natury. Warto zaplanować wyjazd wcześniej, bo podróż przeżywa się trzy razy: planując, będąc na miejscu i wspominając. Aby każdy ten etap był pełen radości i interesujących doznań, warto wybrać mniej typowe miejsce na kilkudniową eskapadę.
 • Samolot pasażerski na lotnisku
  Dominikana czy Tajlandia? Marzysz o cudownych, egzotycznych wakacjach, kuszą coraz korzystniejsze promocje tanich linii lotniczych, ale kiedy pomyślisz o locie, ręce się pocą, oddech przyspiesza, musisz pobiec w ustronne miejsce? Nie lubimy świadomości, że nic od nas nie zależy - a tak się czujemy na pokładzie samolotu, kiedy nawet nie widzimy pilota. Podejmując pewne kroki, możemy wzbudzić w sobie poczucie bezpieczeństwa.
 • Sylwester w prowincji Phetchaburi, Tajlandia
  Do sylwestra zostało jeszcze dużo czasu, ale nie czekaj - zaplanuj świętowanie z wyprzedzeniem, a unikniesz zbędnych kosztów i stresu. Prezentujemy ciekawe propozycje na spędzenie tej niepowtarzalnej nocy.
 • Czym różni się odprawianie bagażu na lotnisku od odprawy online? Kto może sobie pozwolić na załatwienie tego obowiązku przez internet? Oto poradnik dla wszystkich, którzy lecą samolotem i mają ze sobą coś więcej niż bagaż podręczny.
 • W co się spakować i co włożyć do torby? Ile i jakie płyny można zabrać na pokład? Czego nie można wziąć do bagażu rejestrowanego? Oto kompendium wiedzy dla podróżujących samolotem, dotyczące bagażu. Jak się pakować, by zabrać wszystko i nie mieć problemów na lotnisku?
 • Bagaże
  Cel podróży wybrany, bilet kupiony - czas na pakowanie. Wbrew pozorom nie jest to rzecz błaha. Od tego, co ze sobą zabierzemy, zależy nie tylko nasz komfort, lecz także cena przelotu. Opcje są dwie: bagaż podręczny i bagaż rejestrowany. Którą wybrać? To zależy od naszych potrzeb oraz od tego, jakimi liniami lecimy.
 • Samolot boeing 737
  Samoloty są obecnie najszybszym i najwygodniejszym środkiem transportu. Nadal jednak trzeba wykazać się odrobiną sprytu, aby nie przepłacić za bilety. Sztywne terminy, obranie jednego, konkretnego celu oraz niechęć do przesiadek nie służą tanim podróżom, dlatego warto już na wstępie wybrać kilka interesujących kierunków oraz uprzedzić w pracy, że planowany urlop to tylko data orientacyjna.