• "Problem Gruzji jest problemem nas wszystkich. Prawo międzynarodowe nie może dotyczyć tylko słabych, a nie dotyczyć silnych" - mówił prezydent Lech Kaczyński na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W ten sposób jeszcze raz dał wyraźne wsparcie władzom w Tbilisi w ich konflikcie z Rosją.
 • Lepiej nie planować podróży włoskimi liniami lotniczymi Alitalia. Ten wielki przewoźnik stoi na krawędzi bankructwa i nawet włoskie biura podróży odradzają klientom rezerwację miejsc w jego samolotach. Bo gdy upadnie, będzie kłopot z powrotem z zagranicy.
 • Ziobro: Byłem małym podrywaczem
  Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro prezentuje swoje nieznane oblicze. W wywiadzie dla onet.pl przyznaje, że nie stronił od kobiet, a jako dziecko był nawet podrywaczem. Zdradza też, że lubi szybką jazdę samochodem i wódkę z sokiem z czarnej porzeczki.
 • Nowojorczycy spacerujący w Central Parku mogli podziwiać nie lada atrakcję. Pod warunkiem, że zadarli głowy do góry. Dopiero wtedy mogli zobaczyć człowieka, który zamienił się w nietoperza. I wisiał do góry nogami przez prawie trzy doby.
 • Niektóre leki dla dorosłych mogą zabijać dzieci
  Aspiryna, pyralgina, thiocodin to specyfiki, które są bardzo groźne dla dzieci. Mogą nawet zabijać. Niestety, rodzice bardzo często podają te leki swoim pociechom, gdy te zachorują. W poprzednim "sezonie grypowym" w Krakowie z tego powodu zmarło dwoje dzieci.
 • Długo się opierał, ale po mocnych oskarżeniach o korupcję wreszcie złożył rezygnację ze stanowiska premiera. Ehud Olmert oddał też władzę w partii w ręce kobiety, która najpewniej zastąpi go na fotelu szefa izraelskiego rządu. Cipi Liwni będzie musiała sformować nowy gabinet.
 • O socjalistycznym premierze Węgier można powiedzieć wszystko, ale nie to, że ma święty spokój. Na ulice Budapesztu znowu wyszli prawicowi demonstranci, którzy domagali się jego ustąpienia. Manifestacja przerodziła się w regularną bitwę z policją.
 • Pierwszy kufel wychylił premier Bawarii Guenther Beckstein. Podał mu go burmistrz Monachium Christian Ude. W ten sposób rozpoczął się najsłynniejszy festyn piwny świata - Oktoberfest. W mieście przygotowano namioty z miejscami dla stu tysięcy piwoszy.
 • MSZ kupił w internecie order Paderewskiego
  Warto śledzić aukcje internetowe, bo trafiają się tam wyjątkowe okazje. Najlepszym dowodem na to jest transakcja resortu spraw zagranicznych w serwisie eBay. Polskie MSZ kupiło Order Orła Białego z brylantami, który należał do Ignacego Paderewskiego - podaje TVP Info.
 • Kłopotek pokajał się przed Piterą
  Przez kilka dni iskrzyło między nimi jak spod kół ostro hamującego pociągu. Ale wydaje się, że konflikt w koalicji PSL-PO między Eugeniuszem Kłopotkiem i Julią Piterą wygasa. Poseł ludowców wysłał list do pani minister, w którym przeprasza za to, że nazwał ją chorą kobietą. Ale nie bezinteresownie. Kłopotek chce, by Pitera też go przeprosiła. I to z trybuny sejmowej.