• To tragiczna data w naszej historii. 17 września 1939 Sowieci wbili nóż w plecy broniącej się przed Niemcami Polsce i najechali nasz kraj. Ale dla białoruskich komunistów to dzień godny świętowania. Żądają ustanowienia Dnia Jedności Narodu Białoruskiego.
 • W styczniu, w tej największej katastrofie w historii polskiego lotnictwa wojskowego zginęło 20 oficerów. Jako winnych minister obrony napiętnował wtedy pięciu żołnierzy. Trafili oni do rezerwy kadrowej. Teraz trzech z nich wraca do służby - donosi "Polska". Bogdan Klich zapewnił w Radiu ZET, że nigdy nie będą pełnić funkcji kierowniczych.
 • Korea Północna ma nową wyrzutnię swoich rakiet dalekiego zasięgu. Phenian właśnie przeprowadził jej udany test. Z miejsca tuż przy granicy z Chinami wystrzelono rakietę, która może uderzyć w zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych.
 • Włoski polityk: Papież uważał Jaruzelskiego za patriotę
  Wojciech Jaruzelski w oczach Jana Pawła II był polskim patriotą. Taką kontrowersyjną opinię wyraził włoski eurodeputowany polskiego pochodzenia Jaś Gawroński. Mało tego, rozpoczęty niedawno proces generała za wprowadzenie stanu wojennego, Gawroński nazwał absurdalnym.
 • Grzegorz Napieralski:Tusk jest jak Ziobro
  Premier Donald Tusk zachowuje się jak Zbigniew Ziobro. Tak szef SLD skomentował w Radiu ZET zapowiedź szybkiego wprowadzenia obowiązkowej kastracji chemicznej dla pedofilów. Grzegorz Napieralski uważa, że szef rządu rzuca populistyczne hasła, podobnie jak to robił PiS-owski minister sprawiedliwości.
 • Palikot: Wcześniejsze wybory są możliwe
  W 2010 roku możemy wybierać nie tylko prezydenta, ale również nowy Sejm. Platforma zastanawia się nad skróceniem kadencji parlamentu, która planowo powinna trwać o rok dłużej. Tak przynajmniej twierdzi poseł PO Janusz Palikot, który wystawia także cenzurki ministrom Donalda Tuska. Władze PO gorączkowo zaprzeczają.
 • Angelika Jakubowska z Lubania na Dolnym Śląsku została Miss Polonia 2008. Tak zdecydowali telewidzowie, którzy wybrali ją, głosując SMS-ami. Wieczorna gala odbyła się w Teatrze Wielkim w Łodzi. Nowa królowa piękności ma 176 centymetrów wzrostu. Pozostałe jej wymiary to: 90-64-90.
 • Poseł PSL oświadczył, że Pitera popełniła polityczne samobójstwo
  Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek oświadczył, że minister Julia Pitera popełniła polityczne samobójstwo. W TVN24 zapowiedział na poniedziałek ujawnienie "prawdziwej bomby". Sprawa wiąże się z jego zabiegami, dotyczącymi stacji benzynowej koło Bydgoszczy.
 • Platforma Obywatelska odda to, co zagrabili prywatnym właścicielom komuniści. Ale pod pewnymi warunkami i nie w pełnej wysokości. Projekt ustawy reprywatyzacyjnej przygotowywanej przez Ministerstwo Skarbu jest już prawie gotowy.
 • Groźby, które padły rano z ust dowódcy strategicznych sił Rosji pod adresem Polski, nie są przypadkowe. Przecież dziś wieczorem do Warszawy przyjeżdża szef rosyjskiego MSZ, Siergiej Ławrow. To właśnie tuż przed tą wizytą generał Sołowcow znów straszy wycelowaniem w nas rosyjskich rakiet.