• Najmniejsze oczekiwania płacowe mają absolwenci uczelni pedagogicznych i uniwersytetów, najwyższe - uczelni technicznych. Ale nawet świeżo upieczeni inżynierzy nie mają wielkich wymagań. Zadowoli ich już pensja na poziomie 2343 zł brutto.
 • Polacy są coraz gorzej leczeni
  Jesteśmy już prawie na dnie. Polska spadła o jedno miejsce w prestiżowym europejskim rankingu służby zdrowia. Pod względem jakości opieki medycznej i przyjazności systemu dla pacjenta znajdujemy się na 26. miejscu wśród 32 badanych krajów.
 • To dla kariery dbamy o wygląd
  Polacy przywiązują coraz większą wagę do wyglądu zewnętrznego. Uważają, że ma on kluczowe znaczenie dla ich kariery zawodowej - wynika z sondażu CBOS. Nie stawiamy jednak na wysportowaną sylwetkę, ale raczej na odpowiednio dobrane ubranie, fryzurę i makijaż.
 • Komisja Europejska przekonuje polskie władze do jak najszybszego ratyfikowania Konwencji ONZ o prawach ludzi niepełnosprawnych. I przypomina badania Eurobarometru, z których wynika, że Polska jest na szarym końcu Unii, jeśli chodzi o walkę z dyskryminacją takich osób.
 • Komputer znają już od przedszkola
  Jak wynika z badań firmy Intel, przed monitorem komputera zasiadają już nawet kilkuletnie dzieci. I to za pełną zgodą rodziców, którzy są przekonani, że jego biegła znajomość daje dzieciom lepszy start w dorosłe życie i większe perspektywy zawodowe.
 • Firmy pomogą zaplanować karierę
  wkrótce łatwiej będzie wybrać zawód, kierunek studiów czy szkolenie, które pozwoli szybko znaleźć zatrudnienie. Uczelnie wyższe z kolei dowiedzą się, jakie kierunki tworzyć, aby nie produkować bezrobotnych. Takich informacji dostarczy Obserwatorium Regionalnych Rynków Pracy.
 • Polskie dzieci nie wierzą, że ktoś im pomoże
  Polskie dzieci są bardzo świadome swoich praw, ale jednocześnie nie potrafią ich egzekwować. Jak wynika z najnowszego Eurobarometru przygotowanego przez Instytut Gallupa, aż 84 proc. najmłodszych Polaków nie wie, do kogo zwrócić się o pomoc, gdy dzieje się im krzywda.
 • Jak Polacy wychowują dzieci?
  Polscy rodzice chcą, żeby ich dzieci wyrosły na kapitalistów z ludzką twarzą. Mają jednak pełną świadomość, że brakuje im czasu na ich wychowywanie. Dlatego wyrzuty sumienia kompensują rozpieszczaniem potomstwa - wynika z najnowszych badań CBOS.
 • Pierwsze dni w przedszkolu to duży stres
  Krzyk, płacz, histeria i maluch wczepiony w nogawkę rodzica, błagający, aby go nie zostawiał. Mimo że od rozpoczęcia zajęć w przedszkolach minął już tydzień, wiele dzieci nadal ma problem z adaptacją do nowej rzeczywistości.
 • Firma zwalnia i umywa ręce
  Dwie–trzecie polskich pracodawców zostawia zwalnianych pracowników na pastwę losu: wręcza im wypowiedzenie i nie interesuje, czy znajdą sobie nowe zajęcie – wynika z najnowszych badań portalu Pracuj.pl.