• Audi A6 Avant
  To był pracowity rok. Dlatego najbardziej doceniłem w nim samochody, które dają wytchnienie. Pozwalają zrelaksować się nawet wtedy, gdy siedzi się za ich kierownicą.
 • Piotr Dulnik
  Miłośnik sportu i pierwszy Polak na stanowisku prezesa Suzuki Motor Poland. Piotr Dulnik opowiada nam o planach rozwoju marki i wyjaśnia, czy prowadzenie biznesu ma cokolwiek wspólnego z walką na ringu.
 • Uliczny korek
  43 tys. nowych, oficjalnie zarejestrowanych aut nigdy nie wyjechało na nasze drogi. Reeksportowano je. Tak pompują sobie statystyki głównie VW i Dacia.
 • Volkswagen Up!
  Po gigantycznym karambolu, jaki miał miejsce kilka tygodni temu na A1 pod Łodzią, ktoś rzucił pomysł, by bezwzględnie zakazać ciężarówkom wyprzedzania się na ekspresówkach i autostradach. I automatycznie przyklasnęło mu pół Polski.
 • Nowy podatek obniży cenę luksusowych limuzyn, podrożeją starsze auta. INFOGRAFIKA
  Na zmianach w opodatkowaniu zyskają bogaci, stracą biedniejsi. Podatek akcyzowy w nowej formie premiuje drogie luksusowe modele z dużymi i mocnymi silnikami. Mogą one potanieć od kilkudziesięciu do – w skrajnych przypadkach – nawet kilkuset tysięcy złotych.
 • Mercedes GLC
  Jak ja nienawidzę nowoczesnych hoteli. Człowiek udaje się do swojego pokoju dobrze podpity gdzieś w okolicach północy i zamiast tradycyjnego zamka na klucz zastaje szczelinę o grubości włosa, w którą musi wsunąć superinteligentną kartę otrzymaną w recepcji. Udaje mu się to najczęściej po piętnastu próbach. I wówczas zapala się w zamku czerwona dioda sugerująca, że coś jest nie tak. Drzwi pozostają zamknięte. W takiej sytuacji zawsze wypowiadam głośne „Oho!”, po którym następuje seria znacznie bardziej soczystych słów, nierzadko budzących zainteresowanie gości zajmujących sąsiednie apartamenty.
 • Łukasz Bąk
  W tym miejscu piszę zazwyczaj o zwierzętach, sprzęcie AGD, moich dzieciach, cudzych żonach, chorobach wenerycznych, piciu i dopiero gdzieś w ostatnim akapicie pojawia się samochód. Jedynym tematem, którego nie dotykam, jest polityka – unikam jej jak nielegalny imigrant kontroli paszportowej. Dziś jednak zrobię wyjątek.
 • Logo Volkswagena
  Volkswagen fałszował dane o emisji spalin, czym z marszu zasłużył sobie na miano motoryzacyjnego czarnego charakteru. A może w rzeczywistości jest pokrzywdzonym? Pierwszą ofiarą idiotycznych regulacji, które nabijają portfele ekologom i politykom, psują nam auta i nie mają większego wpływu na środowisko?