• Łukasz Bąk
  W szelkiej maści konkursy na najlepszy samochód to najgłupsza rzecz pod słońcem. Są pozbawione sensu, niewiarygodne i niech was ręka boska broni, by sugerować się nimi przy wyborze auta dla siebie. I to niezależnie od tego, czy wyboru dokonuje jury składające się z fachowców, czy czytelnicy i kierowcy danej gazety bądź serwisu internetowego.
 • Funkcja Care by Volvo umożliwia dzielenie się autem z innymi. Do tego by je otworzyć i uruchomić wystarczy specjalna aplikacja
  Gdy w 2010 r. koncern Geely odkupywał za 1,8 mld dol. udziały w Volvo od Forda, świat motoryzacyjny zatrząsł się w posadach. Wielu ekspertów twierdziło, że szwedzka marka szybko skończy tak, jak Saab – zjedzie w przepaść po równi pochyłej. Prawie 8 lat po tamtych wydarzeniach (przejęcie miało miejsce dokładnie 29 marca) trzeba otwarcie i szczerze przyznać: Chińczycy nie tylko nie uśmiercili Szwedów, lecz tchnęli w nich nowe życie.
 • Łukasz Bąk
  Dostałem najnowsze statystyki dotyczące sprzedaży nowych samochodów, z których wynika, że w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych przez Polaków marek są aż trzej producenci klasy premium. To nie żart.
 • Łukasz Bąk
  Nie dalej niż w środę od sympatycznej Basi, dyrektorki przedszkola, do którego chodzi nasz trzyletni syn, odebraliśmy wstrząsającą wiadomość: „Miłosz się pobił. Z Pawełkiem”. Reakcja moja i żony była niemal identyczna.
 • Volvo S90
  Trener niemieckiej drużyny w przeszłości przyłapany został na zajadaniu się zawartością własnego nosa, a kilka dni temu na sprawdzaniu, czy w portkach ma wszystko na swoim miejscu oraz czy odpowiednio dobrze to pachnie. Niewątpliwie to postęp. Powinniśmy spodziewać się, że za dwa lata na mundialu zobaczymy go załatwiającego się podczas meczu otwarcia na środku boiska.
 • Łukasz Bąk
  Naprawdę, trudno mi sobie wyobrazić lepszy, bardziej komfortowy i przestronniejszy środek transportu dla dużej rodziny. No dobra, może dreamliner. Ale nim nie polecicie na Mazury ani do Kołobrzegu.
 • Volvo wskoczyło na pozycję lidera w klasie aut premium
  Gdy niemal równo rok temu, na początku kwietnia, amerykański Ford finalizował sprzedaż Volvo koncernowi Geely, analitycy wróżyli szwedzkiej marce zjazd po równi pochyłej. Tymczasem okazało się, że chińska odsiecz dla firmy tracącej pozycję na rynku, polegająca głównie na dofinansowaniu, przyniosła pozytywny skutek.