• Prezydent Rosji Władimir Putin
  Zmiana w Rosji zacznie się na prowincji, gdy w kasie państwa zabraknie pieniędzy – mówi Boris Akunin we wspólnej rozmowie DGP i radiowej Jedynki. Jego zdaniem wkrótce więc państwo Putina czeka los ZSRR.
 • "Jak umrę, pójdę do św. Piotra i powiem mu otwarcie: nie ma mowy, nie idę do czyśćca, pracowałam w Ministerstwie Skarbu" - mówi nowa szefowa Pekao SA. Alicja Kornasiewicz opowiada o planach, kryzysie finansowym i futrze, którego nie dostała od Grażyny Kulczyk.
 • Abchazowie uważają się za niepodległe państwo. Są dumni i samotni. Istnieją tylko dzięki Rosji, a jednocześnie boją się, że imperium z czasem zabierze im tożsamość. Ciągle liczą, że świat wyciągnie do nich rękę, ale świat ich bojkotuje. Wiedzą tylko jedno - za żadne skarby nie chcą być z Gruzinami.
 • Nasz reporter przyglądał się wyborom prezydenckim w separatystycznej gruzińskiej republice Abchazji. Pod dokumentem chwalącym gospodarzy za brak wyborczych nieprawidłowości znalazł swój podpis, którego... nigdy nie składał.
 • Jan Krzysztof Bielecki zrobił duże pieniądze. "Kiedy zaprasza na obiad, trzeba pamiętać, by wziąć portfel, on swojego zapomina" - mówi anonimowo jego znajomy. Dlaczego Tusk go lubi? Łączy ich szczególna relacja. Spotykają się w willi na Parkowej, oglądają mecze, popijają wino. Obaj są szalenie ambitni.
 • Platforma przygotowała scenariusz polityczny. Plan dotyczy przyszłości po wygranych przez Donalda Tuska wyborów prezydenckich. Do tej pory naturalnym kandydatem do schedy po premierze był Grzegorz Schetyna, ale po tym, jak został "zesłany" do Sejmu, Tusk ma kłopot.
 • Lwów nie przypomina 800-tysięcznego miasta. Cisza, wyludnione ulice i flagi przystrojone kirem. Brak lekarstw w aptekach spowodował powrót do medycyny ludowej. Niestety, nawet za cytryny i cebulę Ukraińcy płacą dwa razy więcej niż przed epidemią. Jedyne lekarstwo w normalnej cenie to alkohol.
 • "Waldemar Pawlak powiedział ostatnio, że jeśli ktoś w Polsce nie jest podsłuchiwany przez służby, to jest po prostu nieważny. Widzę, co się dzieje i wiem, że mogę mieć podsłuch. A jeśli nie ja, to moi współpracownicy" - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Jan Bury, sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.
 • Reszka: Automaty i ślepota polityków
  Niewinnie wyglądające automaty do gier zręcznościowych można dziś spotkać wszędzie. Dają roczne przychody 11 mld złotych. Potężne pieniędze - dla porównania Skarb Państwa liczy, że sprzeda wielki koncern energertyczny Enea za jakieś 8 miliardów - pisze Paweł Reszka.
 • Historia przecieku w aferze hazardowej
  "Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do biznesmena, który potwierdza, że w aferze hazardowej mogło dojść do przecieku. Nasz rozmówca spotkał się 25 sierpnia z głównym bohaterem skandalu Ryszardem Sobiesiakiem. Ten żalił się, że jest śledzony i podsłuchiwany. To zgodne z wersją CBA.