• Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński
  Kiedy prezydent Andrzej Duda ogłosił w wywiadzie dla DGP, że rozważa zawetowanie zmian w ordynacji do Parlamentu Europejskiego, politycy liberalnej opozycji uznali, że to kolejna ustawka; że PiS podzielił się z głową państwa rolami. Z kolei „Gazeta Wyborcza” napisała, że prezydent nie odzyska wiarygodności, skoro w tej samej rozmowie z DGP mocnymi słowami podtrzymał logikę reformy sądów i zakwestionował prawo Sądu Najwyższego do zawieszania przepisów ustaw.
 • Andrzej Duda
  - Dla mnie przyjęta przez Sejm ustawa ogranicza Polakom możliwość posiadania reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Prezydent powinien stać na straży reguł, które czynią demokrację czymś realnym - mówi prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Piotrem Zarembą. 
 • Prezydent Andrzej Duda
  Źle się stało, że ustawa o IPN została przyjęta w tym właśnie momencie i w takiej formie. W przeddzień Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ale to naturalne, że żądamy respektowania prawdy historycznej, w tym uczciwej terminologii. To jest dbanie o polską rację stanu. Po to nas wybrano. W czasie drugiej wojny światowej zginęły 3 mln Polaków narodowości żydowskiej, ale zginęły też ponad 2 mln Polaków narodowości polskiej. Za pomoc Żydom groziła kara śmierci – mówi w rozmowie z Piotrem Zarembą prezydent Andrzej Duda.
 • Rekonstrukcja rządu
  Ledwie dwa dni temu pisałem, że zmiany w rządzie nie będą głębokie, a testem jest prawdopodobne pozostawienie w nim Antoniego Macierewicza. Personalne przepychanki trwały do ostatniej chwili.
 • Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński (C) wychodzi z Belwederu, 20 bm. po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą
  O czym rozmawiali prezydent Andrzej Duda z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim? Według moich informacji Kaczyński zaczął od… rekonstrukcji rządu. Ale zabrakło czasu, żeby rozwinąć temat. Bo przez kilka godzin obaj panowie, niczym prawni eksperci, dyskutowali poprawkę za poprawką.
 • Prezes PiS Jarosław Kaczyński i prezydent Andrzej Duda
  Dziś, w piątek, po raz trzeci prezydent spotka się z prezesem PiS. Oferta Jarosława Kaczyńskiego w sprawie reformy sądownictwa jest na stole. Czy Andrzej Duda ją przyjmie?
 • Piotr Zaremba fot. Darek Golik
  W referendum Polacy wybraliby prawdopodobnie ustrój prezydencki. PiS raczej go nie przegłosuje. Ale to i tak wzmocniłoby radykalnie Andrzeja Duda.